Microsoft: Użytkownicy MacBooków chętnie przesiadają się na Surface

Microsoft: Użytkownicy MacBooków chętnie przesiadają się na Surface

Microsoft chwali się na swoim blogu rekordową sprzedażą urządzeń z serii Surface. Coraz więcej osób rezygnuje z MacBooków na rzecz sprzętów z Redmond.

Microsoft coraz śmielej poczyna sobie w kategorii sprzętów komputerowych dla profesjonalistów. Seria Surface powstała po to, aby konkurować z MacBookami oraz iMacami Apple. Okazuje się, że walka staje się coraz bardziej zażarta, a użytkownicy coraz chętniej rezygnują z nadgryzionego jabłka na rzecz Microsoft Surface.

Na oficjalnym blogu Microsoftu pojawił się wpis, w którym firma chwali się, że listopad 2016 roku był najlepszych w historii jeśli chodzi o sprzedaż produktów z serii Surface. Chociaż firma z Redmond nie ujawnia konkretnych liczb, to wiemy, że specjalne zestawy urządzeń wyprzedały się w jeden dzień. Jeśli zaś chodzi o konkretne kraje, to laptopy Surface są szczególnie popularne w Wielkiej Brytanii, a Surface Pen w Niemczech.

Jednak dużo ciekawiej prezentują się informacje na temat użytkowników rezygnujących z MacBooków na rzecz Surface. Microsoft w niektórych krajach uruchomił specjalną akcję, w ramach której można wymienić komputer z nadgryzionym jabłkiem właśnie na model od firmy z Redmond. Z wpisu na blogu możemy się jedynie dowiedzieć, że zainteresowanie użytkowników było ogromne, chociaż nadal nie znamy konkretnych liczb.

Microsoft twierdzi, że w dużej mierze winien jest za to sam Apple. Wiele osób rozczarowało się nowymi MacBookami Pro i postanowiły one wymienić komputer na konkurencyjnego Surface’a. Po części można to zrozumieć, bo wciąż pojawiają się nowe doniesienia o problemach laptopów Apple.

Microsoft Surface

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft: Użytkownicy MacBooków chętnie przesiadają się na Surface

 0