Microsoft wkrótce ujawni ceny gier na Xbox Series X/S

Microsoft wkrótce ujawni ceny gier na Xbox Series X/S

Chociaż na całym świecie premiera Xbox Series X oraz S miała miejsce już tydzień temu (10 listopada), to wciąż nie wyszła żadna gra, która byłaby przygotowana przez Xbox Game Studios bezpośrednio z myślą o nowej generacji. Co prawda można grać w Forzę Horizon 4, która została dostosowana do możliwości nowych konsol, ale to jednak tytuł, który pierwotnie zadebiutował już w 2018 roku. Jest też sporo gier crossplatformowych, jak Assassin’s Creed: Valhalla, Call of Duty: Black Ops Cold War czy też Watch Dogs: Legion, ale ich ceny nie są zależne od Microsoftu. To wszystko sprowadza się do jednej kwestii – amerykańska korporacja cały czas nie ujawniła, ile będą kosztować nowe gry, tworzone przez jej wewnętrzne studia. O ile w przypadku Sony wiemy, że za ekskluzywne produkcje AAA zapłacimy nawet 70 dolarów, tak Microsoft do tej pory milczał. To ma się wkrótce zmienić.

Microsoft wkrótce ujawni ceny gier, tworzonych przez Xbox Game Studios.

Xbox Series X/S

Tim Stuart, który w Xboxie jest dyrektorem finansowym, w niedawnej rozmowie przy okazji konferencji Jefferies Interactive Entertainment ujawnił, że Microsoft w najbliższym czasie ujawni ceny gier AAA, które powstają w ramach Xbox Game Studios. – Wydaje mi się, że jeszcze nie ujawniliśmy ceny gier, które powstają przez nasze wewnętrzne studia, więc zrobimy to w najbliższym czasie – powiedział Tim Stuart. Jednocześnie dyrektor finansowy Xbox przyznał, że ceny nie rosły od kilku generacji, więc nie należy spodziewać się, że tak pozostanie. Przypomniał także, że koszty produkcji tytułów AAA w ciągu ostatnich lat znacząco wzrosły i wszystkim zależy na tym, aby był to biznes dochodowy. Słowa te można odebrać jako pewnego rodzaju zapowiedź, że gry na Xbox Series X i S – podobnie jak w przypadku PlayStation 5 – mogą kosztować nawet 70 dolarów, co w Polsce przekłada się na kwotę nawet 350 złotych.

Wzrost cen nie powinien nikogo dziwić. Już od czasów PlayStation 3 gry AAA kosztowały 60 dolarów, przynajmniej w standardowej edycji. Jednak przez te kilkanaście lat koszty ogromnie wzrosły, co widać między innymi po przewidywanej cenie stworzenia Cyberpunka 2077, który ma szansę stać się najdroższą produkcją w historii, droższą nawet od GTA V. Można wręcz wysnuć teorię, że to między innymi dlatego pojawiły się wszelkiej maści wydana specjalne, a nawet mikropłatności w dużych grach, aby poszukać dodatkowych źródeł przychodów. Dlatego wzrost cen, chociaż niemile widziany, to jednak powinien być dla wszystkich spodziewany.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft wkrótce ujawni ceny gier na Xbox Series X/S

 0