Microsoft wprowadza wirtualny trackpad do Windows 10

Microsoft wprowadza wirtualny trackpad do Windows 10

Creators Update, następna duża aktualizacja najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu, ukaże się na wiosnę przyszłego roku. Jak wspominaliśmy dwa tygodnie temu wprowadza ona szereg usprawnień, które obecnie są sprawdzane w wersjach testowych, wypuszczanych dla członków programu Windows Insider. W nowej testowej wersji 14965 amerykański gigant wprowadził nowy sposób poruszania się po Windowsie - wirtualny trackpad.

Z pozoru może opcja niepozorna, ale może stać się dla niektróych przydatna. Microsoft zaprojektował funkcję aby użytkownik mógł kontrolować zewnętrzne monitory tabletem, bez myszki. Po włączeniu opcji okienko wirtualnego trackpadu wyskakuje ponad przybornikiem systemowym. Ponadto, w centrum powiadomień w ikonkach szybkiego dostępu do opcji pojawił się osobna, dedykowana ikona włączająca tę opcję. Trackapada można skonfigurować w głównym panelu ustawień Windows 10.

Być może nie jest to opcja, z której skorzysta większość użytkowników Windows 10, ale niemniej jednak odrobina opcji nigdy nikomu jeszcze zaszkodziła - zwłaszcza, jeśli zwiększają wszechstronność systemu. W najnowszej wersji testowej Windows 10 wprowadzono także zmiany funkcjonalności karteczek Sticky Notes oraz poszerza funkcjonalność Windows Ink oraz aplikacji Sketchpad.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft wprowadza wirtualny trackpad do Windows 10

 0