Microsoft wraca do gier eksklusive. Tytuły AAA nie będą więcej udostępniane

Microsoft wraca do gier eksklusive. Tytuły AAA nie będą więcej udostępniane

Microsoft ogłosił, że nie ma planów wydania żadnej więcej pierwszoligowej gry z Xbox na PlayStation 4 albo Nintendo Switch. Nintendo i Microsoft pokazali już, że współpraca jest możliwa, gdy włączyli możliwość rozgrywek między platformami w Fortnite, a następnie skutecznie wywierali naciski na Sony, by dołączyło do tego porozumienia. Obie firmy wspólnie działały również przy wprowadzeniu Banjo-Kazooie od Microsoft do Super Smash Bros. Kiedy Cuphead pojawiło na Switch wcześniej w tym roku, wiele osób było zaskoczonych, że Microsoft oddał "ekskluziwa" z Xbox swojemu konkurentowi. Wskazywało to na nowy poziom współpracy pomiędzy tymi firmami. 

Microsoft będzie honorował dotychczasowe zobowiązania przejętych deweloperów, jednak następnie skupią się oni wyłącznie na Xbox. Tytuły AAA nie będą udostępniane na inne platformy.

Współpraca firm została jeszcze bardziej uwidoczniona na początku tego tygodnia, kiedy Microsoft ogłosił, że Ori i Blind Forest Definitive Edition pojawią się na hybrydowej konsoli Nintendo. Microsoft podkreślił jednak, że podczas gdy Cuphead faktycznie było na wyłączność Xbox, nie był to tytuł AAA. Prawa autorskie należą do Studio MDHR, które zarządza prawami do publikacji gry. Microsoft powiedział również, że kilku pozyskanych deweloperów takich jak Obsidian, Double Fine i Ninja Theory, ma wcześniejsze zobowiązania wobec innych konsol, które zostaną dotrzymane, ale studia będą następnie koncentrować się wyłącznie na wydaniach gier na konsole Xbox.

"Miniony rok był dla nas ekscytujący, ponieważ podwoiliśmy wewnętrzne zespoły kreatywne tworzące Xbox Game Studios" - powiedział rzecznik Microsoftu w oświadczeniu. "Wraz z wprowadzeniem nowych ekip, zdawaliśmy sobie sprawę z niektórych istniejących zobowiązań wobec innych platform i będziemy je honorować. Jednak w przyszłości te nowe studia będą się koncentrować na tworzeniu gier na nasze platformy. Nie planujemy dalszego rozszerzania naszych ekskluzywnych gier własnych na inne konsole. Nadal głęboko wierzymy w cross-play i progresję gier z odpowiednią elastycznością dla programistów, aby zapewnić uczciwe i przyjemne wrażenia". Firma planuje udostępnić swoje tytuły na wyłączność w nadchodzącej usłudze streamingu gier xCloud. Może to potencjalnie przynieść tytuły na dowolną platformę, która chce i może uruchomić xCloud, w tym Switch .

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft wraca do gier eksklusive. Tytuły AAA nie będą więcej udostępniane

 0