Microsoft wreszcie oficjalnie umożliwia streamowanie gier z PC na Xbox One

Microsoft wreszcie oficjalnie umożliwia streamowanie gier z PC na Xbox One

Microsoft od teraz pozwala wszystkim posiadaczom konsol Xbox One streamować gry z PC na konsolę i grać przy użyciu kontrolera. Świeżo zaktualizowana aplikacja Wireless Display, którą dostarcza bezpośrednio Microsoft, umożliwia graczom uruchomienie nowych funkcji, dzięki którym mogą grać w tytuły ze swojej biblioteki Steam, a w zasadzie w każdą produkcję zainstalowaną na komputerze bezpośrednio na konsoli Xbox One. Oczywiście można wykorzystywać zwykły kontroler z Xbox One do zdalnego zarządzania PC, włączając w to sterowanie grą, a także dając możliwość wykorzystania konsoli choćby do przeprowadzania prezentacji.

W chwili obecnej Wireless Display to najlepszy sposób, by grać w gry z PC na konsoli Xbox One.

Aplikacja Wireless Display wykorzystuje Miracast do stworzenia połączenia pomiędzy PC a Xbox One, a użytkownik może przesyłać obraz do Xboxa używając kombinacji klawiszy Win + P. W ustawieniach programu dostępne są różne tryby ustawień opóźnień, zależnie od potrzeb. Użytkownik ma do dyspozycji tryby przeznaczone do gier, charakteryzujące się niskim lagiem oraz do oglądania filmów z PC, gdzie opóźnienia nie są tak istotne. Aplikacja ta prócz gier jest idealna, do przesyłania streamów i fimów na konsolę, nie da się jednak w ten sposób wyświetlać materiałów chronionych, takich jak zawartość serwisu Netflix.

Aplikacja Wireless Display była dostępna dla testerów już od kilku miesięcy, występowała jednak pod różnymi nazwami. Program wcześniej pojawił się jako Connect on Windows, a początkowo przeznaczony był dla Surface Hub. Microsoft od lat pracował nad możliwością streamowania gier z PC na konsolę i zdaje się, że wybrano najlepszy z możliwych sposobów. Niestety aplikacja nie wspiera na chwilę obecną wejść klawiatury i myszy, więc nie będzie można streamować gier z PC na konsolę i wykorzystywać tego typu sprzętu. Ma to się jednak zmienić w przyszłości, zwłaszcza że Microsoft prezentował niedawno wsparcie dla myszy i klawiatur w Xbox One.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft wreszcie oficjalnie umożliwia streamowanie gier z PC na Xbox One

 0