Microsoft wśród gigantów chętnych na przejęcie Warner Bros. Interactive

Microsoft wśród gigantów chętnych na przejęcie Warner Bros. Interactive

W zeszłym miesiącu pojawiły się nieoficjalne zapowiedzi, że w środowisku gier AAA mogą zajść poważne zmiany. Plotki mówiły, że Warner Bros. Interactive Entertainment ma zostać wystawione na sprzedaż. W tymamtym czasie jako potencjalnych nabywców wymieniano Electronic Arts, Take-Two Interactive i Activision Blizzard, ale najwyraźniej nowy gracz wszedł do walki i jest nim Microsoft. Niestety nowe pogłoski nie ujawniają zbyt wielu szczegółów. Przejęcie Warner Bros. Interactive przez Microsoft z pewnością ma sporo sensu - Sony zainwestowało dużo w Spider-Mana, więc Microsoft przejmie Batmana i inne postacie DC, co potencjalnie jest słusznym posunięciem. 

Przejęcie Warner Bros. Interactive Entertainment przez Microsoft może wnieść sporo zamieszania na rynku gier.

Póki co są to oczywiście tylko spekulacje, ponieważ sprzedaż WB Interactive podobno jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie i do sfinalizowania transakcji jeszcze bardzo długa droga. Nie ulega jednak wątpliwości, że któryś z gigantów będzie zainteresowany zakupem. Póki co stawiamy na Microsoft, jednak musimy jeszcze trochę poczekać, zanim sytuacja się wyklaruje. W ciągu ostatniej dekady Warner Bros. Interactive stale budowało swoją pozycję w branży, publikując uznane tytuły, takie jak trylogia Batman Arkham, Middle-earth: Shadow of Mordor, ostatnie odsłony z serii Mortal Kombat i licencjonowane gry ze świata Lego.

Warner Bros. Interactive zgromadziło także imponującą stajnię studiów deweloperskich, w tym Avalanche Software, Monolith Studios, Rocksteady Studios, NetherRealm Studios, TT Games i WB Games Montreal. O WBI było ostatnio dość cicho, ale podobno trwają prace nad niektórymi dużymi tytułami, w tym nad nową odsłoną Batmana od WB Games Montreal, produkcją ze świata DC Comics od Rocksteady i nową grą Harry Potter RPG  od Avalanche Software. Podobno tytuły te miały zadebiutować na targach E3 2020, ale zostaną zaprezentowane podczas jednego ze zbliżających się cyfrowych wydarzeń.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft wśród gigantów chętnych na przejęcie Warner Bros. Interactive

 0