Microsoft wycofuje się z podwyżek cen Xbox Live Gold

Microsoft wycofuje się z podwyżek cen Xbox Live Gold

Microsoft po dobie wycofał się z zapowiedzi podwyżek cen Xbox Live Gold wzbudzającej wśród graczy niemałe kontrowersje. W pierwotnym planie podwajano stawkę za abonament, który jest wymagany na konsoli Xbox, jeżeli chcemy grać online. Miały one wyglądać następująco: 1 miesiąc - 10,99 dolarów, 3 miesiące - 29,99 dolarów oraz 6 miesięcy - 59,99 dolarów. Okazuje się jednak, że ceny pozostaną takie same jak teraz. "Zawiedliśmy dzisiaj i mieliście rację, informując nas o tym. Łączenie się przez internet oraz zabawa ze znajomymi pozostaje istotną częścią życia graczy i nie udało nam się sprostać grupie na co dzień korzystającej z tej możliwości. W efekcie zdecydowaliśmy się nie zmieniać cen Xbox Live Gold" - napisało w oświadczeniu przedsiębiorstwo z Redmond. Oznacza to, że za Xbox Live Gold nadal zapłacimy 29 zł za miesiąc, 79 zł za trzy miesiące.

Microsoft wycofał się z podwyżek cen Xbox Live Gold.

Przy okazji Microsoft podjął decyzję o istotnej zmianie odnośnie bezpłatnych gier wieloosobowych. Jak wiadomo granie nawet w produkcje free-to-play wymagały w przypadku konsol Xbox posiadania aktywnej subskrypcji, jednak producent ogłosił, że F2P nie będą wymagały już korzystania z Xbox Live Gold. Jest to ważny krok, ponieważ tego rodzaju tytuły cieszą się aktualnie ogromnym zainteresowaniem nie tylko na komputerach. Wystarczy przytoczyć tu np. Fortnite, Call of Duty: Warzone lub Apex Legends. Firma w minionych latach mocno skupiła się na ofercie Xbox Live w tym uruchomieniu oraz rozwijaniu Xbox Game Pass pozostającym jedną z popularniejszych opcji subskrypcji dla graczy. W jego skład wchodzą nie tylko gry Microsoftu, ale także te wydawane przez Electronic Arts w ramach EA Play.

Do tego w ramach Xbox Game Pass Ultimate dostajemy najlepsze opcje również w postaci samego abonamentu Xbox Live Gold. Xbox Game Pass Ultimate jest często przeceniany i nowi użytkownicy mogą go wykupić na 3 miesiące za 4 złote. Usługa wzbogaciła się teraz o nowe gry m.in. Control w wersji na komputery, chociaż pozbawionej dodatków oferowanych do kupienia oddzielnie. Niestety 5 gier wypada z usługi i są to: Final Fantasy XV, GRIS, Indivisible, Sea Salt i Fishing Sim World: Pro Tour. Co ciekawe jakiś czas temu pojawiła się plotka jakoby do Xbox Game Pass dołączył Ubisoft+ dając dostęp m.in. do serii Assassin's Creed oraz Far Cy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft wycofuje się z podwyżek cen Xbox Live Gold

 0