Microsoft wyda kamery dla komputerów z Windows 10 i konsoli Xbox One?

Microsoft wyda kamery dla komputerów z Windows 10 i konsoli Xbox One?

Zgodnie z informacjami serwisu Thurrott, Microsoft planuje w 2019 roku wydanie dwóch nowych kamer. Pierwsza z nich dedykowana systemowi Windows 10 ma obsługiwać funkcję rozpoznawania twarzy w programie Windows Hello. Natomiast druga będzie kompatybilna z konsolą Xbox One i zapewni opcje znane z Kinecta pozwalające m.in. na automatycznie logowanie do konta dzięki wspomnianemu rozpoznawaniu twarzy. Niestety parametry techniczne nowych kamer poza obsługą rozdzielczości 4K, a także potencjalne data premiery czy ceny nie są na ten moment znane. Warto podkreślić, że Microsoft chce także stworzyć specjalną kamerę dedykowaną wyłącznie firmom. Prawdopodobnie chodzi o identyczny sensor, jaki pojawi się w urządzeniach z serii Surface Hub 2

Według najnowszych doniesień w przyszłym roku zadebiutują kamery dedykowane komputerom z Windows 10 i konsoli Xbox One.

Microsoft wyda kamery dla komputerów z Windows 10 i konsoli Xbox One?

Wszystkie nowe produkty mają trafić właśnie pod egidę tej marki, aby mieć ugruntowaną pozycję na rynku. Co ważne Microsoft obecnie nie potwierdził przytoczonych doniesień, więc należy do nich podchodzić z rezerwą. Przy okazji gigant z Redmond planuje dość ciekawe poszerzenie swojej serii o ujawniony w tym roku sprzęt Surface Hub 2. Dotychczas urządzenia tego typu nie cieszyły się wśród zwykłych użytkowników wielkim zainteresowaniem, a to przez liczne funkcje, które do gustu przypaść mogą jedynie korporacjom prowadzącym wideokonferencje. Jednak ujawniony następca poprzedniego modelu może zaproponować więcej ciekawszych opcji. Główną z nich jest mierzący 50,5 cali wyświetlacz 4K+ z ultracienkimi ramkami, który bez problemu powinien zagwarantować nam wyśmienitej jakości obraz.

Do tego obsługa funkcji znanej z Windowsa 10, czyli dynamiczne obracanie obrazu. Sprzęt trafi do sprzedaży już w nadchodzącym roku i co tu dużo mówić, zapowiada się ciekawiej od swego poprzednika, który tak jak zaznaczaliśmy dedykowano głównie korporacjom. Cóż, jeżeli spekulacje dotyczące nowych kamer znajdą swe pokrycie w rzeczywistości to nadchodzący rok dla marki Surface będzie interesujący. Miejmy tylko nadzieję, że urządzenia zaproponują więcej ciekawych opcji poza standardowymi wliczając w to rozpoznawanie twarzy, bo to mimo wszystko to za mało, aby wydać najpewniej niemałe pieniądze.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft wyda kamery dla komputerów z Windows 10 i konsoli Xbox One?

 0