Microsoft wydaje krocie na gry dostępne w Game Pass

Microsoft wydaje krocie na gry dostępne w Game Pass

Game Pass to istotne źródło dochodu, którym Microsoft nie zamierza dzielić się z konkurencją. Jednak, żeby dana gra trafiła do popularnej usługi, firma z Redmond musi zapłacić twórcom. Wiemy, ile Microsoft wpompował pieniędzy w swój produkt.

W rozmowie z serwisem Windows Central szef działu Microsoft Gaming, Phil Spencer przyznał, że inwestowanie w gry, które są udostępniane w Game Pass jest dla producenta Xboxa "opłacalne finansowo". Usługa zarabia dla Microsoftu krocie, mimo iż jak przyznał, inwestuje w gry zewnętrznych deweloperów ponad 1 miliard dolarów amerykańskich rocznie. To astronomiczna kwota, aczkolwiek widzimy, iż korporacja nie żałuje wydatku.

Phil Spencer z Microsoftu ujawnił, iż firma wydaje 1 mld USD rocznie na gry zewnętrznych twórców, które trafiają do Game Passa.

Microsoft wydaje krocie na gry dostępne w Game Pass

"W ramach Game Pass mamy usługę, która jest opłacalna finansowo, co oznacza, że zarabia pieniądze" – powiedział Spencer. Włożyliśmy mnóstwo pieniędzy, ponad miliard dolarów rocznie, wspierając gry innych firm dostępne w ramach platformy Game Pass. To, co widzimy w Game Pass, to usługa obsługująca wszystkie rodzaje gier, od największych tytułów po nieznane produkcje niezależne, o których istnieniu nawet nie wiedziałeś" - powiedział Spencer.

Warto przypomnieć o zewnętrznym dokumencie, który ujawnił kwoty, jakie Microsoft wydał na niektóre produkcje. I tak 50 dolarów mln USD poszło na Gotham Knights, 100 milionów dolarów na Assassin's Creed Mirage, 250 milionów dolarów na Suicide Squad: Kill the Justice League, 300 milionów dolarów na Star Wars Jedi: Survivor, 5 milionów dolarów miesięcznie na Red Dead Redemption 2 i 12-15 milionów dolarów na Grand Theft Auto 5.

Oczywiście często pojawiały się pytania o rentowność finansową i długoterminowy sukces Game Pass (w tym przez dyrektora generalnego PlayStation, Jima Ryana), ale Spencer wielokrotnie podkreślał, że model usługi jest zrównoważony. Od stycznia 2022 r. Game Pass miał ponad 25 milionów subskrybentów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft wydaje krocie na gry dostępne w Game Pass

 0