Microsoft wyświetla więcej reklam na swojej platformie z aplikacjami

Microsoft wyświetla więcej reklam na swojej platformie z aplikacjami

Microsoft wprowadza jeszcze więcej reklam w Microsoft Store. Z pewnością ucieszą się użytkownicy, którym brakowało tego rodzaju treści w sklepie z aplikacjami.

Microsoft najwidoczniej chce zwiększyć zysk z reklam i wprowadził więcej tego rodzaju treści w Microsoft Store. Mowa o promowanych aplikacjach, za co deweloperzy muszą zapłacić. Pojawiają się one podczas wyszukiwania oraz na kartach Aplikacje oraz Gry w aplikacji. Twórcy będą mogli śledzić, czy i gdzie użytkownicy widzą reklamy oraz, czy pobierają i otwierają programy po zobaczeniu reklam. Firma uruchomiła program pilotażowy Microsoft Store Ads we wrześniu 2022 r., a wygląd reklam nie zmienił się od tego czasu. Reklamy będą wyświetlane użytkownikom Microsoft Store w systemach Windows 10 oraz Windows 11 i są dostępne tylko dla programistów, którzy już opublikowali swoje aplikacje w sklepie.

Microsoft Store wyświetla jeszcze więcej reklam.

Microsoft Store

Microsoft Store Ads to po prostu dobra okazja do promocji aplikacji, ale wszystko zależy od tego, czy nie są one nachalne, a z tym, jak pokazuje przeszłość Microsoft ma problem. Wypada przypomnieć tu o wciskaniu przeglądarki Edge i próbie zatrzymania przy niej ludzi, którzy instalują konkurencyjne narzędzie do przeglądania sieci. Z pewnością nie jest to dobra wiadomość dla osób, które reklam nie lubią i instalują ad blocki, byle ich nie oglądać. Cóż, jeżeli korzystacie z Microsoft Store, to takich treści zobaczycie jeszcze więcej. Z drugiej strony, jaka duża korporacja tak naprawdę przejmuje się innymi?

Dodatkowo skrypt może, ale nie musi wyświetlać trafne reklamy, które zainteresują konkretnego odbiorcę. Sam Windows 11 podczas pierwszej konfiguracji instaluje różne programy m.in. Microsoft 365 , OneDrive, więc już na start jesteśmy nimi niejako zasypywani. Gigant z Redmond ujawnił dane związane ze swoim sklepem, wynika z nich, iż rok 2022 był rekordowy z ponad 900 milionami unikalnych użytkowników na całym świecie i wzrostem o 122% rok do roku, jeśli chodzi o nowe aplikacje oraz gry udostępniane przez programistów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft wyświetla więcej reklam na swojej platformie z aplikacjami

 0