Microsoft zaczyna rozsyłać letnią aktualizację Xbox One

Microsoft zaczyna rozsyłać letnią aktualizację Xbox One

Długo zapowiadane uaktualnienie dashboardu Xbox One właśnie się rozpoczęło. Dzięki niemu zyskamy dostęp do Cortany, odtwarzania muzyki w tle, czy też zmienimy wyświetlany język menu głównego konsoli niezależnie od naszego regionu.

 

Poniżej znajduje się kompletna lista zmian, jakie nadchodzą wraz z najnowszą aktualizacją:

 • Muzyka w tle - dzięki aplikacji Pandora, a niedługo microsoftowemu Groove Music, a także iHeartRadio oraz wielu innym, będziemy mogli odtwarzać muzykę przy jednoczesnym graniu czy korzystaniu z innych aplikacji. Niestety żadna z nich nie jest obsługiwana w Polsce.
   
 • Cortana - wirtualna asystentka zniesie konieczność używania Kinecta do komend głosowych (odtąd możemy używać także headsetu), a jednocześnie wprowadzi znacznie bardziej naturalny zestaw poleceń (i znacznie lepsze wykrywanie mowy), które umożliwią nam sprawdzanie czy dana osoba jest online, zaproszenie jej do czatu głosowego, czy też podyktowanie wiadomości głosowej bez odrywania się od gry i wiele innych, plus wszystkie inne funkcje głosowe dostępne wcześniej. Na ten moment nie jest obsługiwany język polski - należy albo zmienić język wyświetlania treści na angielski, albo całkowicie zmienić region na UK bądź USA.
   
 • Ulepszone menu kolekcji gier - odtąd dostępne na prawo od ekranu obecnie uruchomionej aplikacji, da nam możliwość lepszego wyświetlania (do wyboru małe, średnie lub duże ikony) i sortowania naszej growej biblioteki (np. możemy sortować gry podług zajmowanego miejsca na dysku). Szybciej także wejdziemy w zakładkę "gotowe do zainstalowania", a ponadto zagości nowe pole z aktualizacjami, do którego automatycznie wskakują aplikacje bądź gry, które wymagają pobrania najnowszych uaktualnień. Co więcej, gdy zaczynamy pobieranie bądź instalujemy grę z płyty, w prawym górnym ekranu menu głównego wyświetli się nam pasek postępu, a gdy wejdziemy do Moje gry i aplikacje, ujrzymy dokładne dane z jaką prędkością aktualnie pobieramy pliki.
   
 • Niezależność języka od regionu - od teraz posiadacze Xboksów One mogą mieć ustawiony np. region polski ale podpisy w menu wyświetlane będą po angielsku, co np. umożliwi wykorzystywanie Cortany.
   
 • Łatwiejsze opcje udostępniania - od teraz gdy nagramy klip bądź wykonamy zrzut ekranu i kontekstowo naciśniemy przycisk Guide, ujrzymy miniaturkę w formie overlayu, wraz z opcjami udostępnienia na Xbox Live, OneDrive, czy mediach społecznościowych; sam proces dzielenia się zawartością trwa teraz znacznie szybciej i po zakolejkowaniu odbywa się w tle; ponadto od teraz można wybierać, czy chcemy automatycznie przeklejać osiągnięcia, klipy i zrzuty ekranu czy nie, bądź konkretnie wybrać, którymi elementami chcemy się chwalić. Istotnym usprawnieniem jest także możliwość dzielenia się osiągnięciami, klipami czy screenshotami z menu głównego z widoku ostatnio odpalanych gier i aplikacji.
   
 • Połączenie sklepików Windows Store i Xbox Marketplace - z racji dołączania aplikacji Universal Windows Platform, od teraz wszystkie wspólne aplikacje ekosystemu Microsoftu pokażą nam się także na Xboksie One. Ponadto dodano niedostępną wcześniej opcję filtrowania gier czy filmów podług gatunku, jak również dokładniejszy wgląd w oceny bądź pisane recenzje danego produktu.


   
 • W sklepie Windows Store dzięki letniej aktualizacji łatwiej będzie teraz kupować gry w zestawach, gry epizodyczne, przepustki sezonowe, wirtualne waluty oraz DLC . Oprócz tego wreszcie dojdzie możliwość realizowania jednorazowych kodów na Xbox One (tak gier, jak i np. subskrypcji Xbox Live Gold czy EA Access) z poziomu PC. Od teraz każdy developer może umieszczać swoje gry jako pre-ordery wraz z możliwością pre-downloadu. Aktualizacja także pozwoli na integrację wybranych gier w ramach inicjatywy Xbox Play Anywhere, dzięki której kupując niektóre gry (głównie te wydawane przez Microsoft) w wersjach cyfrowych, możemy się cieszyć nimi tak na konsoli, jak i na pececie bez dodatkowych opłat za drugą licencję. Do tego dochodzi pełna kompatybilność zapisanych stanów gry, a także opcja wspólnej rozgrywki wieloosobowej.

  Także nadchodzący 2 sierpnia Windows Anniversary zmieni kilka funkcji w kwestii PC-tów z Windows 10:
   
 • Popularne gry na Windows 10 integrują się z ekosystemem Xbox Live, co w praktyce oznacza, że otrzymają one swoje własne centra gier, a także będzie można zobaczyć związane z nimi screeny czy też filmiki. Gdy nasi znajomi grają w obsługiwane tytuły, jesteśmy w stanie z poziomu konsoli zobaczyć  co obecnie ogrywają.
   
 • Komputery z Windows 10 zyskują opcję nagrywania rozgrywki w 60 klatkach na sekundę przy korzystaniu z Game DVR.
   
 • Game DVR na Windows 10 od teraz pozwala nam na rejestrowanie rozgrywki z League of Legends, World of Warcraft, DOTA 2, Battlefield 4, Counterstrike: Global Offensive i Diablo 3, nawet gdy gramy w widoku pełnoekranowym.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft zaczyna rozsyłać letnią aktualizację Xbox One

 0