Microsoft zakończy wsparcie dla Windowsa 10 w 2025 r. Kiedy dokładnie?

Microsoft zakończy wsparcie dla Windowsa 10 w 2025 r. Kiedy dokładnie?

Wsparcie dla Windowsa 10, który zyskał ogromną popularność i ma blisko dekadę na koncie nieuchronnie zmierza do końca. Microsoft przypomina kiedy moment ten nastąpi.

Microsoft usilnie promuje Windowsa 11, który nie radzi sobie tak dobrze jak firma by tego oczekiwała i pod względem liczby instalacji odstaje od swego poprzednika, który z kolei zmierza do końca cyklu rozwojowego i wsparcia. O tym, że Windows 10 przestanie być wspierany w przyszłym roku wiadomo od dawna, korporacja z Redmond postanowiła przypomnieć, kiedy to nastąpi na oficjalnej stronie internetowej. Zakończenie wsparcia nastąpi w październiku 2025 roku.

Windows 10 przestanie otrzymywać aktualizacje bezpieczeństwa i pomoc techniczną po 14 października 2025 roku.

Microsoft zakończy wsparcie dla Windowsa 10 w 2025 r. Padła konkretna data

A dokładniej 14 października 2025 r. Po tym dniu Windows 10 nie będzie otrzymywać aktualizacji zabezpieczeń ani pomocy technicznej. Oczywiście komputer nadal będzie działać na dziesiątce, lecz producent zaleca przejście na Windowsa 11.

Windows 10 podzieli więc los Windowsa 7 po 10 latach obecności na rynku. Z drugiej strony firma może zaproponować specjalne płatne licencje, które zapewnią łatki bezpieczeństwa przez kilka lat, aczkolwiek nie jest to rozwiązanie dla każdego, w dodatku cena usługi z roku na rok wzrośnie.

Cóż Microsoft promuje Windowsa 11, który nie radzi sobie tak dobrze. Z raportu StatCounter wynika, że prawie 70% użytkowników nadal korzysta z systemu Windows 10, a liczby te nie maleją, jak liczył Microsoft. Być może nowe komputery Copilot+ w końcu przekonają ludzi do zmiany.

Pomóc w tym ma też specjalna strona, którą Microsoft przygotował. Można na niej m.in. porównać obie wersje systemów operacyjnych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft zakończy wsparcie dla Windowsa 10 w 2025 r. Kiedy dokładnie?

 0