Microsoft zaktualizował Painta. Zobaczcie, jakich nowości doczekał się popularny edytor grafiki

Microsoft zaktualizował Painta. Zobaczcie, jakich nowości doczekał się popularny edytor grafiki

Microsoft wciąż dba o swój prosty edytor grafiki. Znany od wielu lat Paint doczekał się aktualizacji, z którą zapoznać mogą się członkowie programu Windows Insider. Odświeżona aplikacja otrzymała kilka nowych funkcji, w tym chociażby tryb ciemny zgodny z ustawieniami systemu.

Microsoft zaktualizował Painta

Paint to jedna z tych aplikacji, od których niektórzy z nas zaczynali swoją przygodę z komputerami. Ten prosty edytor grafiki dostępny jest dla użytkowników Windowsa od dawien dawna i wciąż jest rozwijany przez Microsoft. Gigant z Redmond ogłosił na swoim blogu, że rozpoczął wypuszczanie aktualizacji do Painta. Jest jednak haczyk, bowiem uaktualnienie dotyczy systemu Windows 11 i trafi tylko do członków programu Windows Insider.

Główną zmianą, którą Microsoft wymienia już na samym początku jest dodanie opcjonalnego trybu ciemnego.

Nowa wersja otrzymała oznaczenie 11.2304.17.0. Główną zmianą, którą Microsoft wymienia już na samym początku jest dodanie opcjonalnego trybu ciemnego. Domyślnie aplikacja dostosuje motyw zgodnie z ustawieniami systemowymi. Istnieje jednak możliwość samodzielnego wyboru za pomocą "zupełnie nowej" zakładki ustawień.

Nowy Paint z kilkoma przydatnymi funkcjami

Zmiany dotknęły również opcji przybliżania. Klasyczne, zdefiniowane na sztywno opcje wciąż są dostępne, jednak nowa odsłona Painta oferuje także możliwość bardziej precyzyjnego przybliżania i oddalania obrazu za pomocą suwaka. Jest także opcja ręcznego wprowadzenia wartość przybliżenia.

nowy Paint - opcja przybliżania

Oprócz tego pojawiała się funkcja "fit to screen", która dostosowuje przybliżenie tak, aby dopasować się do rozmiaru naszego okna. Aktualizacja dotknęła jeszcze okien dialogowych "Właściwości obrazu", aby zgrywały się z wyglądem Windowsa 11 oraz samego Painta w nowej wersji. Ulepszona została również obsługa klawiszy dostępu i skrótów klawiszowych w całej aplikacji.

nowy Paint - nowe funkcje

Jak już zostało wspomniane, nowego Painta będą na tę chwilę mogli przetestować jedynie członkowie Windows Insider. Jeśli jednak okaże się, że wszystko jest tak, jak być powinno i ewentualnie usunięte zostaną błędy, nowy Paint może być częścią którejś z kolejnych aktualizacji systemu Windows 11 dla wszystkich użytkowników. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft zaktualizował Painta. Zobaczcie, jakich nowości doczekał się popularny edytor grafiki

 0