Microsoft zalicza świetny kwartał. Wartość firmy przekroczyła 1 bln dolarów

Microsoft zalicza świetny kwartał. Wartość firmy przekroczyła 1 bln dolarów

Wbrew wcześniejszym oczekiwaniom analityków, Microsoft świętuje kolejny finansowy sukces. Jak wynika z najnowszego raportu, amerykański gigant odnotował 30,6 miliardów dolarów przychodu za trzeci kwartał 2019 roku fiskalnego, co jest lepszym rezultatem względem prognozowanych 29,84 mld dolarów. Jeśli chodzi o zysk netto, to wzrósł on o 19 procent i oscyluje na poziomie 8,8 mld dolarów. Dodatkowo korporacja poinformowała, iż w ciągu minionych trzech miesięcy przekazała swoim udziałowcom łączną kwotę 7,4 mld dolarów w formie dywidend. Ponadto akcje Microsoftu podskoczyły w nocy o 130 dolarów, zaś kapitalizacja rynkowa spółki przekroczyła próg biliona dolarów, dzięki czemu twórcy Windowsa stali się trzecią firmą w historii, zaraz po Apple i Amazonie, która osiągnęła ten cel. Warto podkreślić, iż ów przełomowy dla Microsoftu moment nastąpił po serii bardzo udanych kwartałów.

Microsoft odnotował kolejny świetny kwartał, a jego wartość przekroczyła próg biliona dolarów.

Microsoft zalicza świetny kwartał. Wartość firmy przekroczyła 1 bln dolarów

Duża w tym zasługa m.in. usługi cloud, co podczas konferencji podkreśliła dyrektor finansowa amerykańskiego przedsiębiorstwa, Amy Hood. To właśnie chmura jest dla nich jednym z ważniejszych elementów działalności, bowiem pozwoliła wygenerować 9,6 mld dolarów przychodu, co daje rezultat 41 procent lepszy w stosunku rok do roku. Co ważne, również oprogramowanie cieszy się wśród fanów niemałym zainteresowaniem. Przykładowo pakiet Office 365, który zaliczył o 8 procent większy przychód, posiada już 34,2 mln aktywnych abonentów, natomiast w przypadku Windows OEM mowa o 9-procentowym wzroście. Działalność Microsoftu skupia się także wokół gamingu, a konkretniej marki Xbox i dział gier wygenerował o 5 procent lepsze przychody względem analogicznego okresu poprzedniego roku.

Microsoft zalicza świetny kwartał. Wartość firmy przekroczyła 1 bln dolarów

Dodatkowo Microsoft potwierdził 12-procentowy wzrost przychodów płynących z usług czy gier. Xbox Live zaliczył wzrost o 7 procent i posiada na ten moment aż 64 miliony zarejestrowanych użytkowników. Chociaż gry wideo nie stanowią fundamentalnej siły napędowej Microsoftu, jak w przypadku Sony, to Amerykanie jakiś czas temu przyznali, iż zamierzają zwiększyć nakłady na rozwój produkcji dedykowanych wyłącznie autorskiej konsoli. Oczywiście to rozsądny krok, ponieważ Xbox nigdy nie słynął z wyjątkowej biblioteki ekskluzywnych tytułów, przegrywając na tym polu z odwiecznym rywalem, czyli PlayStation.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft zalicza świetny kwartał. Wartość firmy przekroczyła 1 bln dolarów

 0