Microsoft zamierza stawiać na gry online

Microsoft zamierza stawiać na gry online

Firma do tej pory pozostająca w cieniu odwiecznego rywala jeśli chodzi o branżę wirtualnej rozrywki posiada nową wizję długo terminowej strategii mającej przynieść ostateczny sukces. 

Microsoft dotychczas nie słynął z robienia wysokojakościowych gier wideo. Zapowiedziana niedawno zmiana strategii korporacji oraz większy nakład finansowy na podległe im studia deweloperskie mają za zadanie zmienić ten stan rzeczy, a gigant z Redmond chce wreszcie móc nawet w małym stopniu dorównać pozycji Sony w temacie ekskluzywnych tytułów. Pierwszą próbą miał być nastawiony na rozgrywkę sieciową, piracki Sea of Thieves. Niestety gra jak szybko się pojawiła, tak raczej równie szybko spadnie w otchłań zapomnienia. Dodatkowo sami twórcy wydaje się dość średnio wspierają swoje dziecko serwując małą ilość nowości. Wydawać by się mogło, iż pomysłodawcom Xboxa nigdy nie uda się wyjść z cienia, aczkolwiek sternik Microsoft Studios przedstawił swą wizję na przyszłość.

Microsoft Studios zamierza skupić się na grach nastawionych na rozgrywkę online

Microsoft zamierza stawiać na gry online

W rozmowie z magazynem MCV, Matt Booty potwierdził chęć stawiania przez koncern na gry zawierające tryb multiplayer. Czy w jego mniemaniu oznacza to ostateczny koniec tytułów single player? Raczej nie, ale w dobie powszechnego dostępu do internetu, streamów, czy esportu tworzenie pozycji, na której przejście poświęcimy 20 bądź 30 godzin schodzi na dalszy plan. Dodatkowo sami gracze są bardziej zainteresowani produktami wspieranymi przez minimum dwa lata, gdzie regularnie jest dodawana nowa zawartość usprawniająca rozgrywkę, a jak wiemy ciężko o taki plan w przypadku opcji dla pojedynczej osoby. Więcej o wizji Microsoftu dowiemy się zapewne podczas ich konferencji prasowej na E3, która wystartuje 10 czerwca o godzinie 22:00. Mimo wszystko Booty nie powinien zapominać, iż Sony jakoś udało się otrzymać zainteresowanie swych fanów oferując interesujące gry pokroju serii Uncharted lub God of War.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft zamierza stawiać na gry online

 0