Microsoft zamierza zrezygnować z płatnego grania online

Microsoft zamierza zrezygnować z płatnego grania online

Xbox Live Gold to flagowa usługa Microsoftu, bez której żaden posiadacz Xboxa nie może się obejść w sytuacji, gdy chce grać z innymi przez internet, co w dobie popularności tego rodzaju wariantów rozgrywki pozwala generować producentowi konsol ogromne przychody. Amerykański gigant mimo tego przeprowadza wśród swoich produktów pewne zmiany i tak roczny wariant abonamentu nie jest już dostępny do kupienia w związku z czym spekuluje się, że cała usługa będzie po prostu wycofana z obiegu, zaś źródłem tej rewelacji jest ceniony w branży Jeff Grubb z serwisu VentureBeat. Oczywiście taka decyzja oznacza, że multiplayer na Xbox One oraz Xbox Series X będzie całkowicie darmowy dając przedsiębiorstwu z Redmond przewagę nad Sony, które w ramach PlayStation oferuje opcję płatnego grania w postaci PS Plus. Wbrew spekulacjom do zabawy przez sieć nie byłby wymagany Xbox Game Pass Ultimate, ponieważ multiplayer ma być po prostu darmowy.

Według nieoficjalnej informacji Microsoft zamierza zrezygnować z Xbox Live Gold co oznacza bezpłatne granie przez internet na konsolach Xbox.

To nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o możliwym upadku Xbox Live Gold. Na początku tego miesiąca informator Xbox Klobrille oświadczył, że wspomniana usługa ostatecznie upadnie z kolei wycofanie 12 miesięcznego wariantu abonamentu sugeruje, że są to wstępne przygotowania do tego końca. Aktualnie wciąż da się nabyć Xbox Live Gold, lecz w innych wariantach. Oczywiście Xbox Live Gold lub PlayStation Plus umożliwiają nie tylko granie przez internet, ale też co 30 dni oferują darmowe produkcje na wybranych urządzeniach, co z pewnością również przekonywało użytkowników do wykupienia usługi. Należy przyznać, że od pewnego czasu proponowane w ramach Xbox Live Gold gry są zwyczajnie średnie widać więc, że Microsoft pokłada nadzieję w innym rozwiązaniu.

Tym ma być Xbox Game Pass Ultimate, który we wrześniu połączy się z Projekt xCloud. Usługa chmurowa polegająca na streamingu gier będzie tym samym oferowana za darmo a do końca przyszłego miesiąca katalog produktów będzie poszerzony do 100 pozycji. Oprócz tego w skład wchodzi również Game Pass zapewniający dostęp do sporej bazy tytułów, w które możemy grać bez żadnych limitów. Do nieoficjalnej informacji o końcu Xbox Live Gold należy podchodzić z dystansem, aczkolwiek jeżeli znajdzie ona potwierdzenie w rzeczywistości to przedsiębiorstwo ze Stanów Zjednoczonych będzie miało solidną kartę przetargową, na które Sony musi jakoś odpowiedzieć.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft zamierza zrezygnować z płatnego grania online

 0