Microsoft zamyka wszystkie sklepy Microsoft Store. Już na zawsze...

Microsoft zamyka wszystkie sklepy Microsoft Store. Już na zawsze...

Wygląda na to, że pandemia wirusa koronawirusa nie tylko zmienia sposób naszej pracy i wielu przypadkach przejście na zdalne wykonywanie obowiązków, ale także sposób dokonywania zakupów. Sklepy Microsoft Store zostały zamknięte z powodu pandemii w marcu, a firma ogłosiła teraz, że placówki te, pozostaną zamknięte. Cała działalność detaliczna, będzie teraz odbywać się wyłącznie online. Pracownicy zapewnią sprzedaż, szkolenia i wsparcie cyfrowo z biur korporacyjnych. Firma zauważa, że ​​sprzedaż online wzrosła i jest przekonana, że ​​jej zespół, który jest zróżnicowany i wykwalifikowany, jest w stanie obsługiwać klientów poza fizycznymi punktami sprzedaży. 

Microsoft niemal całkowicie rezygnuje z fizycznych sklepów. Na całym świecie pozostaną jedynie cztery sklepy w formie Microsoft Experience Centers.

Prawdopodobnie Microsoft  i tak miał takie plany na  długo przed atakiem koronawirusa, a ostatnie kilka miesięcy jedynie wzmocniło postanowienia i przyspieszyło działania, po tym, jak pracownicy udowodnili, że mogą obsługiwać wszelkiego rodzaju konsumentów, w tym klientów edukacyjnych i korporacyjnych, zdalnie. Zespół zorganizował ponad 14000 wirtualnych warsztatów i konferencji oraz ponad 3000 internetowych kursów od marca. Według firmy Microsoft, cyfrowe witryny sklepowe, które składają się strony Microsoft.com oraz sklepy na konsolach Xbox i Windows, są odwiedzane co miesiąc przez ponad 1,2 miliarda ludzi na 190 rynkach. 

Firma potwierdziła, że ​​zmiana strategii detalicznej nie spowoduje zwolnień. Zamiast tego, Microsoft zainwestuje więcej w obsługę czatów wideo, filmy instruktażowe i wirtualne warsztaty. Cztery istniejące lokalizacje w Londynie, Nowym Jorku, Sydney i Redmond zostaną zmienione na Microsoft Experience Centers, co pozwoli firmie zachować pozory obecności detalicznej. David Porter, wiceprezes korporacyjny Microsoft, powiedział: To nowy sposób, w jaki członkowie zespołu Microsoft Store będą obsługiwać wszystkich klientów. Jesteśmy podekscytowani możliwością wprowadzania innowacji w sposobie, w jaki współpracujemy ze wszystkimi klientami, maksymalizujemy nasze talenty w celu uzyskania maksymalnych efektów, a co najważniejsze, pomagamy naszym cenionym klientom osiągnąć więcej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft zamyka wszystkie sklepy Microsoft Store. Już na zawsze...

 0