Microsoft zapowiada duży wzrost ceny abonamentu Xbox Game Pass na PC

Microsoft zapowiada duży wzrost ceny abonamentu Xbox Game Pass na PC

Poza informacjami na temat debiutu i cen konsol nowej generacji, Microsoft zapowiedział wczoraj również, że Xbox Game Pass doczeka się rozszerzenia o bibliotekę gier EA Play, co zostało bardzo optymistycznie przyjęte przez graczy, tym bardziej, że gamingowy abonament giganta z Redmond i bez tego wypada bardzo korzystnie, szczególnie na PC, gdzie miesięczna opłata wynosi 18,99 zł. Niestety nie potrwa to już zbyt długo, ponieważ producent zapowiedział właśnie podniesienie ceny Xbox Game Pass na PC do 40 zł, co oznacza, że zrówna się ona z tym, co płacić muszą konsolowi gracze. Można było się jednak tego spodziewać, ponieważ od początku Microsoft promował niższą pecetową cenę subskrypcji jako ograniczoną czasowo, co związane jest z faktem, że usługa wciąż znajduje się w fazie beta. 

Microsoft zapowiedział właśnie podniesienie ceny Xbox Game Pass na PC do 40 zł...

Zmiana ceny wejdzie w życie już 17 września, ale co istotne, jeśli dokonamy zakupu przed tą datą wciąż będziemy mogli zapłacić niższą cenę (w tym odebrać pierwszy miesiąc za jedyne 4 zł), a co więcej obecni abonenci do kolejnego rozliczenia także zapłacą starą cenę. Teraz typu wzrosty cen (w tym przypadku przeszło dwukrotnie) nigdy nie są niczym przyjemnym, ale nie da się ukryć, że nawet za 40 zł Xbox Game Pass na PC będzie bardzo dobrą opcją. Tym bardziej, że oprócz katalogu przeszło 100 gier, usługa oferuje dostęp do wszystkich produkcji wydawanych przez Microsoft już w dniu ich premiery. Co więcej, z racji tego, że płacimy tu stały abonament, możemy próbować tytułów, których pewnie byśmy nie odważyli się kupić samodzielnie.     

Microsoft idzie na całość. Znamy datę premiery i cenę Xboxa Series X

Nie można także nie wspomnieć o wczorajszej zapowiedzi, gdzie Microsoft obiecał, że Xbox Game Pass na PC zawierać będzie w sobie także usługę znaną jako EA Play (w przypadku konsol w tym celu wykupić trzeba Xbox Game Pass Ultimate), co oznacza, że zyskamy także dostęp do gier wydawanych przez Electronic Arts, w tym takich popularnych serii jak Battlefield, Need For Speed czy Sims (plus 10-godzinny trial na FIFA 21). Jeśli zaś posiadamy Xbox i PC, warto zastanowić się nad Game Pass Ultimate, gdzie za 54 zł miesięcznie otrzymujemy dodatkowo ponad 200 gier na Xbox One i subskrypcję Xbox Live Gold, a także możliwość grania na smartfonie za pomocą chmury (beta).   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft zapowiada duży wzrost ceny abonamentu Xbox Game Pass na PC

 0