Microsoft zapowiada monitory zaprojektowane pod Xbox Series X|S

Microsoft zapowiada monitory zaprojektowane pod Xbox Series X|S

Kupując nowy monitor pod next-genowe konsole warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, by wykorzystać potencjał tych maszyn, które posiadają HDMI 2.1 z obsługą HDR, 4K w 120 Hz i Variable Refresh Rate (VRR). Microsoft postanowił pomóc nieco graczom przymierzającym się do nabycia monitora pod Xbox Series X|S i rozpoczął program Designed for Xbox. Gigant z Redmond twierdzi, że ciągu ostatnich dwóch lat ściśle współpracował z przodującymi producentami wyświetlaczy, w tym Philips, ASUS i Acer, aby przygotować te produkty do pełnego wykorzystania możliwości Xbox Series X|S i HDMI 2.1. Wkrótce na wybranych monitorach dostępnych na rynku gracze zobaczą nową plakietkę „Gaming Features for Xbox”, dzięki czemu zyskają pewność, że nowy wyświetlacz będzie obsługiwał pełną prędkość, wydajność i technologie dostępne w Xbox Series X|S. 

Microsoft postanowił pomóc nieco graczom przymierzającym się do nabycia monitora pod Xbox Series X|S i rozpoczął program Designed for Xbox.

Jednym z pierwszych monitorów Designed for Xbox jest 55-calowy Philips Momentum 559M1RYV. To sprzęt dla entuzjastów gier konsolowych, który łączy duży wyświetlacz i soundbar w jednym. Philips Momentum został opracowany we współpracy z firmą Microsoft i przetestowany pod kątem zapewnienia optymalnej wydajności konsoli Xbox Series X|S od razu po włączeniu. Oferuje wysokiej jakości dźwięk opracowany przez ekspertów audio z Bowers & Wilkins oraz nowe oświetlenie Ambiglow, które tworzy pasującą do obrazu aureolę światła na tylnej ścianie, wizualnie powiększając ekran i zapewniając graczom naprawdę immersyjne wrażenia. Philips Momentum obsługuje rozdzielczość 4K przy 120 Hz z technologią AMD FreeSync Premium Pro, która ogranicza rozrywanie ekranu. Wprowadza również nowy dedykowany tryb obrazu Xbox. Gracze mogą cieszyć się wysoko kontrastowym HDR, dzięki certyfikowanemu przez VESA DisplayHDR 1000, oferującemu lokalne przyciemnianie i szczytową luminancję ponad trzykrotnie wyższą niż w przypadku wyświetlaczy średniej klasy. Ten produkt trafi do globalnej sprzedaży latem w cenie 1599,99 USD. 

Kolejny model przygotowany dla fanów Xboxa to ASUS Strix Xbox Edition XG43UQ. Jego ekran ma 43 cale, oferuje rozdzielczość 4K w 120 Hz (dzięki HDMI 2.1) i czas reakcji zaledwie 1 ms (MPRT), co zapewnia superszybką rozgrywkę na dużym ekranie. Wspólnie z zespołem Designed for Xbox, ASUS stworzył tryb Xbox dla najlepszych ustawień kolorów, kontrastu i odcieni na konsoli Xbox Series X|S. Ten monitor jest również wyposażony w technologię AMD FreeSync Premium Pro i ponadto oferuje 90% pokrycie gamy kolorów DCI-P3 i certyfikat DisplayHDR 1000, co zapewnia wysoką jakość obrazu i realistyczne kolory. ASUS ROG Strix Xbox Edition XG43UQ będzie dostępny w październiku 2021 r., a cena może się różnić w zależności od regionu. 

Ostatnia z nowości przedstawionych przez zespół Xbox to Acer Xbox Edition XV282K KV, czyli 28-calowy monitor 4K z odświeżaniem 120 Hz (HDM 2.1). Ten również zapewnia krótki czas reakcji 1 ms i wysoką dokładność w odwzorowaniu kolorów, podczas gdy VESA DisplayHDR 400 świadczy o bardzo podstawowej obsłudze technologii HDR. Podobnie jak inne monitory wchodzące do programu, ten wyświetlacz wspiera AMD FreeSync Premium Pro. Wyposażony w Acer VisionCare 3.0 XV282K jest jednym z pierwszych monitorów z certyfikatem TUV/Eyesafe, co zmniejsza zmęczenie oczu graczy podczas rozgrywki. Dla osób zainteresowanych grami na PC lub niezawodną konfiguracją techniczną ten model ma wbudowany przełącznik KVM, który umożliwia łatwe przełączanie między wieloma komputerami bez konieczności zmiany konfiguracji monitora, klawiatury i myszy. Acer Xbox Edition XV282K KV będzie dostępny jesienią tego roku w cenie 949,99 USD.

Microsoft zapowiedział także kable HDMI certyfikowane Designed for Xbox i zdradził, że to dopiero początek i wkrótce do programu dołączą nowe produkty. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft zapowiada monitory zaprojektowane pod Xbox Series X|S

 0