Microsoft zapowiada pierwszą dużą zmianą klawiatur komputerów Windows od trzech dekad

Microsoft zapowiada pierwszą dużą zmianą klawiatur komputerów Windows od trzech dekad

Już wkrótce komputery z systemem Windows 11 otrzymają nowy dedykowany klawisz klawiatury dla funkcji Copilot AI od Microsoftu. W poście na blogu poprzedzającym targi CES 2024 w Las Vegas firma nazywa to „pierwszą znaczącą zmianą w klawiaturze komputera z systemem Windows od prawie trzech dekad”. 

Podobnie jak klawisz Windows służy do szybkiego otwierania menu Start systemu Windows, klawisz Copilot natychmiast przywoła sztuczną inteligencję Microsoftu, aby wykonała nasze polecenie.

Chociaż nie jest wielką niespodzianką pojawienie się Copilot w klawiaturach nowych komputerów, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak bardzo Microsoft naciskał na sztuczną inteligencję w ciągu ostatniego roku, dziwić może jednak, że dzieje się to tak szybko, tym bardziej że funkcja ta wciąż nawet nie jest jeszcze oficjalnie dostępna w Europie. Firma twierdzi, że klawisz Copilot to „kolejny przełomowy moment w naszej podróży z systemem Windows, w którym Copilot będzie punktem wejścia do świata sztucznej inteligencji na komputerze PC”. Trudno jednak nie traktować tego jedynie jako typowego marketingowego bełkotu. 

Już wkrótce komputery z systemem Windows 11 otrzymają nowy dedykowany klawisz klawiatury dla funkcji Copilot AI od Microsoftu.

Microsoft twierdzi, że klucz Copilot pojawi się na nowych komputerach już tej wiosny (więcej na ich temat dowiemy się podczas targów CES 2024), a także w przyszłych urządzeniach Surface. Tego typu klawisz jest kolejnym potwierdzeniem, że Microsoft uważa Copilot za istotny element przyszłości Windowsa. W tym momencie jest to dla firmy tak samo ważne jak menu Start — nietrudno wyobrazić sobie przyszłość, w której menu Start całkowicie łączy się z Copilotem. Co więcej, według wszystkich przecieków na temat następcy Windowsa 11, kolejny OS od giganta z Redmond będzie bardzo mocno stawiał na sztuczną inteligencję.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft zapowiada pierwszą dużą zmianą klawiatur komputerów Windows od trzech dekad

 0