Microsoft zapowiedział usługę Xbox Game Pass na PC

Microsoft zapowiedział usługę Xbox Game Pass na PC

Wygląda na to, że gracze PC w nieodległej przyszłości doczekają się debiutu popularnej usługi Microsoftu opartej o subskrypcję. W trakcie prezentowania swoich najnowszych wyników finansowych za ostatni kwartał (swoją drogą bardzo dobrych, głównie dzięki chmurze i gamingowi), gigant z Redmond zapowiedział, że pełnoprawne Xbox Game Pass trafi na „blaszaki”. Satya Nadella nie chciał zdradzać zbyt wielu szczegółów na ten temat, ale stwierdził, że uruchomienie Xbox Game Pass na komputerach osobistych jest tylko jednym z dużych elementów ich działań, które mają na celu wzmocnienie społeczności graczy. Nie da się ukryć, że w przypadku tej generacji Microsoft nie zapomniał o graczach PC, czego dowodem jest choćby program Play Anywhere, w ramach którego kupując grę na Xboxa lub PC, możemy uruchomić ją również na drugiej platformie. Czego zatem możemy spodziewać się po Xbox Game Pass na komputerach?

Gigant z Redmond potwierdził, że usługa Xbox Game Pass trafi w pełnoprawnej wersji na komputery PC, ale na szczegóły musimy jeszcze poczekać. 

Microsoft zapowiedział usługę Xbox Game Pass na PC

Zakładać można, że usługa ta działać będzie bardzo podobnie jak na konsolach, ale sprzężona będzie z systemem Windows 10 i sklepem Microsoftu. Obecnie w ramach abonamentu posiadacze Xboxów One cieszyć mogą się przeszło setką tytułów dostępnych w ramach abonamentu kosztującego 40 zł miesięcznie, a regularnie oferta aktualizowana jest o nowe gry. Co więcej, do usługi trafiają wszystkie ekskluzywne tytuły Microsoftu i to już w dniu premiery, co oznacza, że płacąc 40 zł możemy cieszyć się debiutami takich produkcji jak Sea of Thieves czy Forza Horizon 4. O ile jednak od jakiegoś czasu wszystkie gry Microsoftu trafiają zarówno na Xboxa, jak i PC, to zapewne Xbox Game Pass na PC wykastrowany zostanie z tych starszych produkcji, które jednak nie trafiły na pecety, jak np. gry z serii Halo. Być może jednak zastąpione zostaną przez jakieś inne, ciekawe tytuły.

Co jednak warto podkreślić, gracze PC już teraz mogą w pewnym stopniu cieszyć się korzyściami jakie daje Xbox Game Pass, a to właśnie za sprawą przywoływanego już programu Play Anywhere. Jeśli bowiem dany tytuł wspiera tę usługę i trafi na Xboxa do katalogu Game Pass, to nic nie stoi na przeszkodzie, by grać w niego na komputerze. W ten sposób zyskać można więc dużo tańszy (ale ograniczony abonamentem) dostęp do najnowszej Forzy i innych ekskluzywnych produkcji wydawanych przez Microsoft. Pełnoprawny debiut usługi Xbox Game Pass wydaje się więc naturalnym krokiem. Warto wspomnieć, że koncern zapowiedział też dedykowaną tej subskrypcji aplikację na smartfony, która pozwalać ma użytkownikom na zarządzanie katalogiem gier i ich zdalne instalowanie na konsoli Xbox One.     

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft zapowiedział usługę Xbox Game Pass na PC

 0