Microsoft zaprzeczył jakoby planował stworzenie Surface Phone

Microsoft zaprzeczył jakoby planował stworzenie Surface Phone

Microsoftu słowami swego przedstawiciela zaprzeczył jakoby planował powstanie wyczekiwanego przez wielu fanów smartfona o nazwie Surface Phone.

Serial o nazwie Surface Phone trwa od dość długiego czasu i serwuje coraz to bardziej zaskakujące zwroty akcji. Wpierw jesteśmy informowani o rzekomym porzuceniu projektu, a następnym razem o jego kontynuacji. Idealnym przykładem jest wiadomość, która pojawiła się w branżowych mediach kilka dni temu. Zapewniała ona, że gigant z Redmond wciąż rozwija urządzenie oparte na Andromedzie, którym miał być prawdopodobnie rzeczony Surface Phone. Premierę zaplanowano na przyszły rok ze względu na konieczną zmianę koncepcji sprzętu. Niestety teraz otrzymaliśmy raczej najpewniejsze źródło, bo w osobie Panos Panay pracującego dla głównego zainteresowanego całą sprawą. Potwierdził on w wywiadzie, że takowy sprzęt nie jest w ogóle planowany przez amerykańską korporację. 

Przedstawiciel Microsoftu potwierdził w wywiadzie, że Surface Phone nie znajduje się w planach Microsoftu. W zamian dostaniemy inne urządzenia z tej serii.

Microsoft zaprzeczył jakoby planował stworzenie Surface Phone

Należy teraz pokrótce wyjaśnić czymże był dla wielu ów Surface Phone. W dużym skrócie - smartfonem opartym na zupełnie nowym systemie operacyjnym lub Windows 10 (zależnie od pojawiających się wersji), który miał zrewolucjonizować rynek urządzeń mobilnych. Niestety ojciec serii Surface choć początkowo unikał jednoznacznej odpowiedzi, to ostatecznie postanowił rozwiać wszelkie nadzieje. Nie jest to szczególnie zaskakujące stanowisko, gdyż Microsoft swego czasu próbował wejść w tę branżę i nie skończyło się to dla niego za bardzo szczęśliwie. Co ciekawe pracownicy korporacji planują za to urządzenia o dużo wyższych wymiarach aniżeli standardowy telefon. Panay potwierdził, że w ich skład wchodzą rozwiązania z zupełnie nowych kategorii. Jedno z nich ma nazwę kodową Andromeda. Niestety nie otrzymaliśmy żadnych nawet najmniejszych informacji odnośnie projektów. Teoretycznie według różnych wizji Andromeda ma być składanym sprzętem, który po złożeniu przypomina zwykłego smartfona.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft zaprzeczył jakoby planował stworzenie Surface Phone

 0