Microsoft zatrudnia byłego szefa Crystal Dynamics

Microsoft zatrudnia byłego szefa Crystal Dynamics

Microsoftu Studios odpowiedzialne za tworzenie gier wcieliło do swych szeregów dość ważną w branży personę mającą na swoim koncie takie hity jak Tomb Raider oraz Life is Strange.

Wiadomość na Twitterze ogłosiła zarówno amerykańska korporacja, jak i jej nowy pracownik. Szef growego działu wyraził ogromne zadowolenie z tego transferu, zaznaczając jednocześnie, iż więcej informacji odnośnie współpracy zostanie podanych podczas czerwcowych targów E3 w Los Angeles. Darell Gallaggher pracował w Crystal Dynamics przez okres dziesięciu lat nadzorując postępy nad ostatnimi odsłonami Tomb Raidera, które zostały bardzo pozytywnie odebrane przez fanów wirtualnej rozrywki, co tylko potwierdza jego odpowiednie kompetencje do piastowanych stanowisk. W przyszłości był częścią zespołów m.in. Sony, Rockstar, THQ, Square Enix zaś udzielał się w Activision. Jak więc widzimy jego CV jest bogate w wielkie, globalne marki.

Darell Gallaggher w przeszłości szef Crystal Dynamics postanowił zasilić szeregi zespołu Microsoft Studios

Niestety nie wiemy jaką funkcję będzie pełnił w nowym studiu ani do jakiego projektu organizowanego przez Microsoft Studios się przyłączy. Przyjście tak ważnej persony nie powinno nikogo dziwić bowiem gigant z Redmond, jakiś czas temu zapragnął kupić kilka mniejszych firm deweloperskich, wcielając je do głównego organu oraz dopompować solidną dawkę funduszy do już istniejącego oddziału. Tym samym pojawiły się dość potężne plany zagrożenia dominującego na rynku konsol za sprawą ekskluzywnych gier Sony. Rzeczywiście na tym polu Microsoft praktycznie od momentu powstania Xboxa znacząco odstaje mimo implementowania dość ciekawych rozwiązań, których próżno szukać u konkurencji jak choćby kompatybilność wsteczna.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft zatrudnia byłego szefa Crystal Dynamics

 0