Microsoft zdradził kiedy definitywnie uśmierci Adobe Flash Player w Windows 10

Microsoft zdradził kiedy definitywnie uśmierci Adobe Flash Player w Windows 10

Adobe Flash Player umierał powolną śmiercią i niebawem definitywnie pogrzebie go także Windows 10. Opcjonalna aktualizacja kończąca wsparcie dla wspomnianego narzędzia trafiła do Windows Update w lutym bieżącego roku, ale niebawem łatka stanie się obowiązkowa dla każdego. Przedsiębiorstwo z Redmond zdradziło, że pozostałości po Flash Player znikną z systemu operacyjnego w czerwcu za sprawą aktualizacji KB4577586 włączonej do Patch Tuesday dla Windowsa 10 1809 i nowszych wersji. Natomiast posiadacze buildów 1507 oraz 1607 poczekają na ten moment do lipca. Za dwa miesiące swój update dostaną też Windows 8.1, Windows Embedded 8 Standard i Windows Server 2012. Przypomnijmy, że Microsoft ujawnił w 2020 roku, iż Flash Player będzie usuwany z systemu etapami i w pierwszej kolejności swoje wsparcie zakończyły przeglądarki Edge oraz Internet Explorer 11.

Flash Player zostanie ostatecznie usunięty z Windowsa 10 w czerwcu.

Microsoft zdradził kiedy definitywnie uśmierci Adobe Flash Player w Windows 10

Po tych zmianach użytkownicy nie mogą już korzystać z Adobe Flash Playera. Jeśli jednak nadal zamierzają to robić, wówczas muszą zrezygnować z implementacji kolejnych poprawek. Inną opcją pozostaje ponowna instalacja Windowsa bez stosowania aktualizacji lub skorzystanie z maszyny wirtualnej z zainstalowaną odpowiednią wersją systemu Microsoftu. Warto wspomnieć, że Flash Player odchodzi w zapomnienie już od dawna, a od tego programu zdystansował się w 2010 roku ówczesny dyrektor generalny Apple, Steve Jobs. Ostatecznie Adobe i jego partnerzy zaczęli podejmować kroki zmierzającego do zakończenia oficjalnego wsparcia dla Flash Playera, chociaż usunięcie go z większości usług zajęło sporo czasu. Warto wspomnieć, że 31 grudnia 2020 roku Adobe zakończyło zapowiadane wcześniej wsparcie dla swojego programu.

Flash Player to narzędzie, które obecne jest z nami od 1996 roku i na przestrzeni tych dwóch dekad zdobyło całkiem sporą popularność. Flash Player w ciągu ostatnich paru lat był odpowiedzialny za problemy związane z bezpieczeństwem, aczkolwiek niezależnie od nich oprogramowanie do pewnego stopnia przyczyniło się do rozwoju internetu. Na szczęście dla miłośników Flasha, starsza technologia i zawartość, którą pomogła stworzyć są dostępne w archiwum internetowym pod tym linkiem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft zdradził kiedy definitywnie uśmierci Adobe Flash Player w Windows 10

 0