Microsoft zdradził oficjalną datę premiery Far Cry 6?

Microsoft zdradził oficjalną datę premiery Far Cry 6?

Już kilka tygodni temu Ubisoft oficjalnie zapowiedział grę Far Cry 6, która wydana zostanie zarówno na obecną już generację konsol (Xbox Series X/S i PlayStation 5), jak i poprzednią (PlayStation 4 i Xbox One), a także komputery osobiste. Wiemy, że w produkcji wcielimy się w Dani Rojas – członka lub członkinię (w zależności od wybranej płci) miejscowego ruchu oporu, który stara się obalić aktualnego prezydenta tyrana – Antona Castillo. Akcja rozgrywać będzie się w fikcyjnym, tropikalnym państwie o nazwie Yara, które – co przyznali sami twórcy – mocno inspirowane jest Kubą. Jednak do tej pory nie poznaliśmy oficjalnej daty premiery. Ubisoft zdradził jedynie, że gra trafi na sklepowe półki gdzieś w 2021 roku. Teraz przed szereg wyszedł Microsoft, który w swoim sklepie prawdopodobnie przedwcześnie zdradził datę premiery Far Cry 6.

Na stronie Microsoftu pojawiła się oficjalna data premiery Far Cry 6.

Far Cry 6

Utrzymanie tajemnicy w świecie nowych technologii czy gier jest niezwykle trudne. Na palcach jednej ręki można wymienić firmy, którym udało się utrzymać jakiś ważny sekret (jedną z nich jest CD Projekt RED i sprawa angażu Keanu Reevesa). Nic zatem dziwnego, że już teraz wycieka prawdopodobna data premiery gry Far Cry 6, chociaż tutaj winny wszystkiemu jest Microsoft, który tego typu informacje umieścił w swoim oficjalnym sklepie. Co ciekawe, daty premiery nie zobaczycie na normalnej stronie Far Cry 6 w Microsoft Store. Do tego trzeba kliknąć opcje zakupu w ramach przedsprzedaży i dopiero wtedy otwiera się zupełnie nowa strona, na której dowiadujemy się, że zagrać będziemy mogli prawdopodobnie już 25 maja 2021 roku. Oczywiście nie jest to oficjalna informacja. Data ta nie została potwierdzona ani przez Ubisoft, ani przez Microsoft.

Data 25 maja 2021 roku może rzeczywiście być tą, kiedy Far Cry 6 oficjalnie zadebiutuje. Z drugiej strony może to być zwykła zaślepka, która za długo znajduje się na stronie, bo ktoś po prostu zapomniał ją usunąć. Dlatego powyższe informacje należy traktować z dużym przymrużeniem oka. Trzeba też pamiętać, że według plotek zarówno Far Cry 6, jak i Rainbow Six: Quarantine mogą zostać opóźnione z powodu panującej pandemii koronawirusa i związanych z tym problemów natury logistycznej. Może więcej dowiemy się w trakcie The Game Awards 2020, na którym co roku prezentowane i zapowiadane są nowe gry.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft zdradził oficjalną datę premiery Far Cry 6?

 0