Microsoft zgłasza problem ze sterownikami Intela w Windows 10 1809

Microsoft zgłasza problem ze sterownikami Intela w Windows 10 1809

Ponad miesiąc potrzebował Microsoft od momentu pierwszego udostępnienia ostatniej edycji Windowsa 10, by znaleźć źródło problemów i je usunąć. Po ponownym udostępnieniu aktualizacji w ubiegłym miesiącu okazało się jednak, że problemy nie zostały całkowicie wyeliminowane, bo o ile uporano się z krytycznymi obszarami zgłaszanymi miesiąc temu, to aktualizacja dostarczyła nowych problemów i okazuje się, że ich liczba ciągle się zwiększa. Microsoft tym sam poinformował o kolejnych kilku problemach z aktualizacją Windows 10 w wersji 1809. Ostatnio słyszeliśmy o problemach ze zmapowanymi dyskami sieciowymi i m.in. obsługą starszych kart AMD Radeon. Teraz pojawiły się problemy z nowymi sterownikami Intela oraz obsługą dźwięku.

Najnowszy błąd w Windows 10 1809 uniemożliwia przesyłanie dźwięku do monitora lub telewizora poprzez HDMI, USB-C lub DisplayPort.

Microsoft dodał nowe pozycje do listy błędów Windows 10 1809. Problem leży w braku kompatybilności z niektórymi z nowszych sterowników Intela. Okazuje się, że u użytkowników niepoprawnie działają sterowniki zaprezentowane przed oficjalnym wypuszczeniem aktualizacji 1809. Microsoft twierdzi, że Intel przez nieuwagę udostępnił wersję sterowników graficznych, które nieoczekiwanie włączają niewspierane opcje w Windowsie. Dziwić jedynie może fakt, że sterowniki, o których mówi Microsoft zostały udostępnione we wrześniu, a problemy powodują dopiero u osób, które mają we krwi odrobinę z hazardzisty i zaryzykowały zaktualizowanie Windowsa do najnowszej wersji.

Microsoft zablokował w związku z tym błędem udostępnianie aktualizacji do systemów z problematycznymi sterownikami. Producent systemu dodał, że pracuje z Intelem nad wycofaniem sterowników i wezwali do współpracy również dostawców OEM, którzy rozprowadzają sterowniki własnymi kanałami. Aby sprawdzić czy posiadane sterowniki generują problemy z najnowszą wersją Windows 10, należy odnaleźć ich wersję.

  1. Kliknąć prawym klawiszem myszy na znaczku Windows w lewym, dolnym rogu ekranu i wybrać Menedżer Urządzeń
  2. Odnaleźć na liście karty graficzne i rozwinąć listę
  3. Kliknąć prawym klawiszem na Intel® HD Graphics > Właściwości > Sterownik
  4. Jeśli posiadacie wersję 24.20.100.6344 lub 24.20.100.6345, to nie będzie mogli dokonać aktualizacji systemu, a jeśli to się już stało, możecie mieć problemy z dźwiękiem

Jednocześnie z Intelem nad poprawą funkcjonalności pracują również Apple, naprawiające błędy z iCloud, Trend Micro walczące z problemami z kompatybilnością ich oprogramowania oraz AMD nad przywróceniem działania kart z serii Radeon HD2000 oraz HD4000.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft zgłasza problem ze sterownikami Intela w Windows 10 1809

 0