Microsoft znowu uruchomił czatbota ze sztuczną inteligencją

Microsoft znowu uruchomił czatbota ze sztuczną inteligencją

Microsoft po raz kolejny uruchomił czatbota ze sztuczną inteligencją. Można z nim rozmawiać za pośrednictwem Kika. Poprzednia próba nie zakończyła się najlepiej, więc nowy bot został lekko ocenzurowany.

Kilka miesięcy temu Microsoft uruchomił czatbota o nazwie Tay. Miał on imitować 19-letnią dziewczynę. Można było z nim rozmawiać na Twitterze. Jednak po niecałych 24 godzinach czatbot został wyłączony, ponieważ zaczął być rasistowski i obrażał wszystkich na prawo i lewo. Chociaż była to wina użytkowników, którzy go uczyli tego typu zachowań, to Microsoft nie miał zamiaru dłużej na to pozwalać.

Teraz uruchomiona została nowa wersjach chatbota o imieniu Zo. Ma to być ocenzurowana wersja Taya lub angielska wersja Xiaoice - chińskiego bota Microsoftu. Sztuczna inteligencja nie angażuje się w rozmowy na tematy polityczne lub światopoglądowe. Jeśli dialog zostanie w ten sposób ukierunkowany, to czatbot elegancko odmówi rozmowy. Poza tym Microsoft nie uruchomił go na Twitterze, a nieco mniej popularnej platformie Kik. Dzięki temu może się upewnić, że wszystko działa tak, jak należy zanim sztuczna inteligencja wypłynie na głębokie wody.

Co ciekawe, Microsoft cały czas nie zapowiedział oficjalnego uruchomienia Zo, ale nowy czatbot już działa.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Microsoft znowu uruchomił czatbota ze sztuczną inteligencją

 0