Międzynarodowy Komitet Olimpijski organizuje debatę na temat esportu

Międzynarodowy Komitet Olimpijski organizuje debatę na temat esportu

Zaplanowane na lipiec forum dotyczące esportu może stanowić ważny krok w ewentualnym wprowadzeniu go do oficjalnych rozgrywek olimpijskich.

Kwestia dodania esportu do programu Igrzysk Olimpijskich przewija się od momentu, w którym sieciowe zmagania w grach zyskały na ogromnej popularności i zaczęły przynosić realne zyski. Niestety do tej pory poza samym pomysłem brakowało konkretów obejmujących, chociażby zasady organizowanych wydarzeń (warto wspomnieć, że esport zaliczył małą rólkę na Zimowych Igrzyskach w 2018 roku). Obecnie sytuacja może ulec znaczącej zmianie, ponieważ Międzynarodowy Komitet Olimpijski wraz ze Światowym Stowarzyszeniem Międzynarodowych Federacji Sportowych zaplanowali event, na którym omówią przyszłość tej gałęzi rozrywki na kolejnych olimpiadach. Panel dyskusyjny pomoże w zbudowaniu wspólnego zrozumienia oraz platformy dla przyszłego zaangażowania w sporty elektroniczne.

Na organizowanym przez MKOI forum mają zostać podjęte tematy dotyczące przyszłości esportu na Igrzyskach Olimpijskich

Międzynarodowy Komitet Olimpijski organizuje debatę na temat esportu

Według prezesa GAISF, Patricka Baumanna, włodarze organizacji zdają sobie sprawę z regularnego rozwoju wirtualnego sportu. Natomiast Forum Esports stanowi dla nich idealne miejsce do lepszego zrozumienia branży niegdyś będącej w cieniu popularności. Dodatkowo może ono przyczynić się do nawiązania potencjalnej współpracy korzystnej dla wszystkich zainteresowanych stron. Pamiętajmy, że impreza nie zobowiązuje nikogo do podjęcia konkretnych decyzji, ale jest jasnym sygnałem, że wprowadzenie gier do igrzysk może nastąpić w przyszłości, a takie rozwiązanie zrzesza zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Dlatego debata jest wręcz konieczna. Odbędzie się ona dokładnie 21 lipca w Muzeum Olimpijskim w urokliwej szwajcarskiej Lozannie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Międzynarodowy Komitet Olimpijski organizuje debatę na temat esportu

 0