Mikrotransakcje trafią do Wiedźmina i Cyberpunka? Jasne stanowisko CD Projekt

Mikrotransakcje trafią do Wiedźmina i Cyberpunka? Jasne stanowisko CD Projekt

Mikropłatności są obecne głównie w grach free-to-play, ale nie brakuje ich również w produkcjach, za które trzeba zapłacić takich jak EA Sports FC. Wiedźmin i Cyberpunk 2077 pozostają wolne od systemu monetyzacji, aczkolwiek nie brakuje głosów, że takowe narzędzie trafi do nowych gier CD Projekt RED. Jak jest naprawdę? Na to pytanie odpowiedział przedstawiciel CD Projekt.

Mikropłatności i lootboxy od dawna budzą kontrowersje. Z takich rozwiązań dotychczas nie korzystał CD Projekt RED w przypadku swoich gier. Z drugiej strony Ubisoft sięgnął po mikropłatności w serii Assassin's Creed, więc czemu także polskie studio nie miałoby tego uczynić? Niedawno CD Projekt ujawnił plan działania dotyczący swoich projektów, wśród których są nowa trylogia Wiedźmina, kontynuacja Cyberpunka 2077, Wiedźmin Remake. To ambitny plan, którego realizacja zajmie CDP lata.

CD Projekt RED nie zamierza stosować mikrotransakcji w grach single player. Inaczej sytuacja ma się w przypadku tytułów wieloosobowych i tutaj nie wykluczono takiego scenariusza.

Dyrektor finansowy CD Projekt, Piotr Nielubowicz, spotkał się z portalem StockWatch.pl, aby porozmawiać o przyszłości firmy i zdradzić, nad czym obecnie trwają prace, a także skomentować plotki o zastosowaniu mikrotransakcji w grach CD Projekt. Jego deklaracja jest jasna i powinna uspokoić przeciwników mikropłatności w grach.

Przedstawiciel polskiej spółki powiedział jasno, że nie widzą sensu stosowania tego rozwiązania w tytułach stawiających na fabułę i doświadczenie dla jednego gracza. Z drugiej strony nie wykluczył dodania mikrotransakcji w przyszłości w produkcjach multiplayer.

Mikrotransakcje nadal są postrzegane jako kontrowersyjny temat w grach, ale nie ma nic gorszego niż powiązanie ich z produktem dla jednego gracza. Niedawno gra Dragon’s Dogma 2 znalazła się pod ostrzałem, gdy po premierze tytułu w sklepie pojawiły się mikrotransakcje.

W grach wieloosobowych mikrotransakcje pozostają niemal standardem. Od skinów postaci po skórki broni, przepustki bojowe i ulepszenia – deweloperzy stworzyli wiele rzeczy, aby zapewnić stały dochód po wejściu gry na rynek.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mikrotransakcje trafią do Wiedźmina i Cyberpunka? Jasne stanowisko CD Projekt

 0