Mikrotransakcje wrócą do Battlefront 2 w najbliższej aktualizacji

Mikrotransakcje wrócą do Battlefront 2 w najbliższej aktualizacji

Dodając kontrowersyjne rozwiązanie do swojej gry popularny producent raczej nie spodziewał się wywołania tym faktem aż tak poważnej krytyki. Po opadnięciu emocji EA postanowiło powrócić z loot boxami. 

Gdy jakiś czas temu pisaliśmy o przywróceniu mikrotransakcji w Battlefront 2, nie znaliśmy konkretnych terminów jednak teraz zgodnie z informacją podaną przez Electronic Arts stosowna łatka, zostanie opublikowana w nadchodzącym tygodniu. Oprócz tego wprowadzi jeszcze Ewoksa — nową postać do gry. System premium doczeka się zapowiadanych jeszcze pod koniec ubiegłego roku zmian. I choć kryształy (wirtualną walutę) w dalszym ciągu zakupimy za realne pieniądze, to uzyskana dzięki nim dodatkowa zawartość ograniczy się tylko do zmian kosmetycznych, a nie wpływających jak, to miało miejsce wcześniej na poziom rozgrywki. Natomiast Kredyty zdobędziemy wyłącznie poprzez swą aktywność w grze (one również raczej nie zmienią oblicza produktu poza wyglądem postaci bądź broni).

Najnowsza poprawka do Battlefront 2, która pojawi się już w przyszłym tygodniu wprowadzi tak znienawidzony przez wielu fanów system loot boxów

Co ciekawe kryształy pozostaną jednym ze sposobów na odblokowanie dodatkowych postaci takich jak Leia czy Han Solo. Battlefront 2 zaraz po debiucie został ostro skrytykowany przez wszelkie grupy społeczne za promowanie hazardu systemem, który pozwalał dzięki prawdziwym pieniądzom wpływać na samą rozgrywkę, dając zarazem przewagę nad innymi uczestnikami pojedynków. Wywołało to ogólnoświatową debatę na temat loot boxów oraz ich wpływu na młodzież. Przyłączyło się do niej wiele rządowych organizacji i zwykłych polityków domagających się zakazania używania tego rozwiązania w grach wideo. Pod naporem krytyki EA podjęło decyzję o tymczasowym usunięciu kontrowersyjnego rozwiązania, a następnie dokonaniu koniecznych zmian w jego funkcjonowaniu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mikrotransakcje wrócą do Battlefront 2 w najbliższej aktualizacji

 0