Minecraft RTX ma działać w 1080p i 60 fps z NVIDIA GeForce RTX 2060

Minecraft RTX ma działać w 1080p i 60 fps z NVIDIA GeForce RTX 2060

NVIDIA dąży do uzyskania 1080p / 60fps w Minecraft RTX z kartą RTX 2060. Minecraft ma zostać zaktualizowany w przyszłym roku, kiedy to w grze pojawią się nowe efekty śledzenia promieniami, w tym oświetlenie, odbicia, cienie i załamania. Ani Mojang, ani NVIDIA nie ujawniali jednak, jak mocny sprzęt będzie wymagany, by sprostać nowościom -  aż do teraz. NVIDIA ściśle współpracuje z Mojang, którego właścicielem jest Microsoft, aby zaimplementować RTX i DXR w grze, celując w 60 fps przy wykorzystaniu wartej około 1500 zł karty graficznej z rodziny RTX. NVIDIA włącza się w proces dodawania śledzenia promieni w istniejących już grach, dążąc również do obniżenia spadków wydajności związanej z nową technologią.

NVIDIA ściśle współpracuje z Mojang, którego właścicielem jest Microsoft, aby zaimplementować RTX i DXR w tej niesamowicie popularnej produkcji.

RTX 2060 to najtańsza karta graficzna oferująca śledzenie promieni, nie wiadomo jednak jaką realnie będzie oferować wydajność w tym tytule. Wszystkie wczesne testy Minecraft RTX, ukazujące idealnie płynną rozgrywkę prezentowane były na mocniejszych konstrukcjach pokroju RTX 2080 Ti, jednak kupowanie tak potężnego GPU do takiej produkcji brzmi dość absurdalnie. Nie jest jeszcze jasne, czy słowa NVIDII oznaczają, że możemy spodziewać się minimum 60 klatek na sekundę, czy też jakiej jakości śledzenia promieni możemy oczekiwać.

Minecraft RTX został zapowiedziany na początku tego roku, wprowadzając odbicia, cienie, oświetlenie i załamanie światła do jednej z najpopularniejszych gier na świecie. Włączenie ray tracingu w czasie rzeczywistym ma mieć ogromny wpływ na styl i realizm Minecrafta i wprowadza nową głębię do tego prostego i wyróżniającego się świata z prostopadłościanów. Z pewnością będzie to pokaz możliwości ray tracingu, jednak aby przekonać się o tym bezpośrednio, musimy jeszcze trochę poczekać.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Minecraft RTX ma działać w 1080p i 60 fps z NVIDIA GeForce RTX 2060

 0