Minecraft wciąż przyciąga miliony. Microsoft chwali się liczbami

Minecraft wciąż przyciąga miliony. Microsoft chwali się liczbami

Minecraft w dalszym ciągu robi furorę. I mamy na myśli nie tylko grę wydaną w 2011 roku, sprzedaną dotychczas w przeszło 200 mln egzemplarzy. Minecraft Dungeons, kooperacyjny hack'n'slash osadzony w tym samym uniwersum, który obchodził 26 maja dopiero swoje pierwsze urodziny, także okazał się przebojem. W ciągu roku od premiery z myślą o nim  wydano pięć DLC (w tym niedawne Hidden Depths), a także całe mnóstwo nowej zawartości oraz poprawek. A teraz Microsoft (aktualnie właściciel praw do marki Minecraft) pochwalił się szeregiem interesujących statystyk dotyczących gry. Czytając je, można dojść do wniosku, że Minecraft to w dalszym ciągu jedna z najpopularniejszych marek w świecie gier wideo (i nie tylko). Zresztą zobaczcie sami...

Minecraft Dungeons w ciągu roku od premiery przyciągnął przed ekrany około 11,5 mln użytkowników z 232 krajów i terytoriów.

W opublikowanej przez Microsoft informacji czytamy, że w Minecraft Dungeons w ciągu roku zagrało 11,5 mln unikalnych graczy z 232 krajów i terytoriów. Blisko 1,4 mln z nich pokonało Arch-Illagera, głównego bossa, na najwyższym poziomie trudności, co pokazuje, że gra ma nie tylko licznych, ale i zaangażowanych fanów. Gracze zadali łącznie 1,5 kwadryliona obrażeń przeciwnikom, otrzymując w międzyczasie 100 trylionów obrażeń. Podczas zabawy wykorzystali już 1,1 mld mikstur leczących oraz 500 mln sztuk dynamitu oraz. Przemierzyli dystans około 400 mld klocków.

Minecraft Dungeons ukazał się 26 maja 2020 roku w wersji na PC, PlayStation 4, Xboksy One oraz Nintendo Switch. Obecnie można w niego zagrać także na PlayStation 5 oraz na Xboksach Series X|S. Jeśli jesteście abonentami usługi Xbox Game Cloud, grę uruchomicie bezpłatnie na komputerze, dowolnej konsoli Xbox, a nawet na smartfonie lub tablecie w ramach Xbox Cloud Gaming. Minecraft Dungeons to dowód na to, że Minecraft jako marka (nie tylko jako gra) wciąż przyciąga miliony na całym świecie. Nie przeszkadzają w tym nawet przeciętne recenzje. Minecraft Dungeons w wersji na PC posiada w portalu Metacritic - raczej mizerną - średnią na poziomie 7,0/10.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Minecraft wciąż przyciąga miliony. Microsoft chwali się liczbami

 0