Minerva - AI stworzone do banowania graczy CS:GO będzie jeszcze lepsze

Minerva - AI stworzone do banowania graczy CS:GO będzie jeszcze lepsze

Niedawno pisaliśmy o nowej sztucznej inteligencji nazwanej Minerva, która została stworzona przez Google i FACEIT w celu wykorzenienia szerzącej się toksyczności wśród graczy Counter-Strike: Global Offensive. System jest już w użyciu od sierpnia i do października rozdał 90000 ostrzeżeń i zbanował 20000 graczy, którzy byli wyjątkowo toksyczni, albo mocno spamowali. System jednak ma jedną poważną wadę. Minerva banuje każdego, kto łamie zasady, bez interwencji operatora, a gracze przecież różnie się zachowują i niejednokrotnie przejaw toksyczności podczas rozmowy, wygląda zupełnie inaczej gdy spojrzymy na szerszy kontekst. Często wyzwiska są jedynie przejawem złośliwości wśród znajomych, którzy grają razem.

20 tysięcy zbanowanych graczy to dopiero początek. Minerva będzie się teraz uczyć rozpoznawania kontekstu, żeby banować dużo skuteczniej.

Na szczęście, Minerva AI zostało zaktualizowane o nową opcję zwaną "Justice". Będzie to dodatek zarządzany przez społeczności, który pozwoli systemowi działać lepiej - wszystko dzięki uczeniu maszynowemu. Wraz z Justice, jeśli gracz zostanie zbanowany za toksyczne zachowanie, inni gracze na serwerze będą mogli dokonać zasadności bana i ocenić, czy Minerva słusznie zareagowała. AI będzie w ten sposób zdobywać doświadczenie i uczyć się lepiej sprawować swoje obowiązki, rozdając bany i ostrzeżenia z większą precyzją.

"Kiedy wprowadzaliśmy Minervę, jedną z głównych obaw wyrażonych przez naszą społeczność było to, że tak naprawdę nie rozumieli, kto wyznacza zasady. Czy to tylko jakaś maszyna oceniająca zachowanie, czy to człowiek za kurtyną, oceniający i podejmujący decyzje?" - powiedział CEO FACEIT. Teraz dzięki nowemu dodatkowi, społeczność przejmie część obowiązków za szkolenie Minervy, pomagając lepiej reagować i wprowadzić spokój na serwerach CS:GO.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Minerva - AI stworzone do banowania graczy CS:GO będzie jeszcze lepsze

 0