Miniaturowy komputer, który poradzi sobie z Wirtualną Rzeczywistością

Miniaturowy komputer, który poradzi sobie z Wirtualną Rzeczywistością

Cały czas rośnie popularność Wirtualnej Rzeczywistości. Nic zatem dziwnego, że producenci prezentują kolejne komputery przystosowane do pracy z okularami VR. Najnowszym modelem jest Trident 3 Arctic marki MSI.

VR jeszcze nie jest szczególnie popularny, ale trzeba pamiętać, że to dopiero początek nowej technologii. Wirtualna Rzeczywistość to póki co rozwiązanie nie tylko dla cierpliwych, ale też dość bogatych. Kosztowne są nie tylko same okulary Oculus Rift lub HTC Vive, ale przede wszystkim komputery, które spełniają wymaganą specyfikację. Pomimo tego producenci dodają do swojego portfolio kolejne konstrukcje, w tym zestawy o niewielkich rozmiarach. Kolejnym komputerem tego typu jest MSI Trident 3 Arctic, będący limitowaną, usprawnioną wersję modeli Trident 3. Według producent nie tylko spełnia on wymagania gier VR, ale także ma oprogramowanie zoptymalizowane pod Wirtualną Rzeczywistość i jest przy tym niezwykle cichy.

MSI Trident 3 Arctic to limitowana wersja miniaturowego komputera do Wirtualnej Rzeczywistości.

MSI Trident 3 Arctic

Zestaw wyposażony jest w autorską kartę graficzną GTX 1070 w rozmiarze ITX. Sercem komputera został procesor Intel Core i7-7700 o taktowaniu 3,6 GHz. Został on umieszczony na płycie głównej z chipsetem H110. Może się wydawać, że nie był to najlepszy wybór producenta. W końcu 7700K ma odblokowany mnożnik, więc da się z niego wyciągnąć jeszcze nieco mocy. Jednak w konstrukcjach tego typu trzeba iść na pewne kompromisy. W tym przypadku z pewnością chodziło o głośność i temperaturę pracy. Pozostała specyfikacja MSI Trident 3 Arctic to między innymi 16 GB pamięci RAM DDR4 2400 MHz (można rozszerzyć do 32 GB) oraz dwa dyski – SSD M.2 o pojemności 256 GB oraz HDD 1 TB. Komputer ma dwa złącza HDMI umieszczone na przodzie obudowy, aby łatwiej można było podłączyć okulary do VR-u. MSI zapewnia, że komputer generuje jedynie 33 dB hałasu i używa zasilacza o mocy 330 W. Koszt? Skromne 1500 dolarów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Miniaturowy komputer, który poradzi sobie z Wirtualną Rzeczywistością

 0