Xiaomi Mint Browser - szybka i lekka przeglądarka na Androida

Xiaomi Mint Browser - szybka i lekka przeglądarka na Androida

Xiaomi coraz śmielej poczyna sobie na rynku smartfonów. Nie dość, że ten chiński producent zdołał przekonać do siebie miliony użytkowników smartfonów, to wypuszcza na rynek również urządzenia innych kategorii, włącznie z AGD, które również cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze względu na korzystny stosunek jakości do ceny. Teraz Xiaomi chce zawojować kolejny obszar, chcąc konkurować bezpośrednio z przeglądarkami Chrome, Firefox i Operą. Chińczycy wpadli na pomysł wypuszczenia własnej przeglądarki i jeśli poszukujecie takiej aplikacji na Androida, która nie będzie zajmować ogromnych ilości miejsca w pamięci, a jednocześnie będzie działać szybko, to warto rozważyć nową przeglądarkę o nawie Xiaomi Mint Browser.

Xiaomi Mint Browser to lekka i przyjemna przeglądarka, która szybkością dorównuje liderom na rynku.

Mint Browser - szybka i lekka przeglądarka na Androida od Xiaomi

Aplikacja waży jedynie 11 MB, dzięki czemu nie trzeba posiadać flagowca ze 128 GB dysku na dane, ani nawet 32 GB pojemności, by czuć się komfortowo i nie liczyć megabajtów instalując tę przeglądarkę. Mały rozmiar, to jeden z głównych powodów, dla których Xiaomi proponuje swoją aplikację - w końcu wiele z ich smartfonów, to również modele z najniższej półki. Dla porównania Microsoft Edge na Androida zajmuje 76 MB. Aplikacja jest dostępna za pośrednictwem sklepu Google Play, jednakże konieczne jest wyszukiwanie jej poprzez przeglądarkową wersję sklepu. Z niewiadomych powodów Mint Browser od Xiaomi nie da się wyszukać poprzez aplikację Play Store, jednakże występuje tam inna przeglądarka o identycznej nazwie - zwracajcie więc uwagę na nazwę producenta, by zainstalować tę właściwą.

Strona domowa aplikacji oferuje pasek wyszukiwania w Google oraz ikony skrótów do Google, strony mi.com oraz innych. Na dole umieszczono ikonę mikrofonu do rozpoznawania mowy i wydawania poleceń wyszukiwarce. Mint Browser od Xiaomi to szybka przeglądarka, dorównująca mobilnej wersji Chrome. Powiększanie ekranu dwoma placami również odbywa się płynnie. Jeśli posiadacie smartfona z niskiej bądź średniej półki, to Mint Browser może się tu świetnie sprawdzić. Przeglądarka posiada tryb incognito oraz tryb czytania. Dodatkowo pozwala na wyświetlanie pełnej, desktopowej wersji witryny. Mint Browser umożliwia również sprawdzenie jak witryna wygląda dla użytkowników innych urządzeń jak iPhone oraz oferuje wyświetlanie w trybie ciemnych kolorów. Przeglądarkę pobierzecie pod tym adresem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Xiaomi Mint Browser - szybka i lekka przeglądarka na Androida

 0