Mirage Solo dostępne w oficjalnym sklepie Lenovo

Mirage Solo dostępne w oficjalnym sklepie Lenovo

Pierwotnie najnowszy zestaw gogli wirtualnej rzeczywistości miał pojawić się za kilka dni. Jednak jak wynika z najnowszych doniesień można je już zamówić na stronie producenta.

Mimo iż VR pod względem popularności raczej nie przebije tradycyjnych urządzeń, takich jak konsole czy komputery i związanych z nimi mediów rozrywkowych, ale to nie znaczy, że popyt na ów sprzęt nie rośnie. Wręcz przeciwnie bowiem dzięki obniżce gogli przez najpopularniejszych producentów HTC i Oculus stały się one jeszcze łatwiej dostępne dla przeciętnego konsumenta. Zwiększone zainteresowanie wymusiło wprowadzenie kilku innowacji, a samodzielne gogle (Microsoft Mixed Reality) niewymagające żadnych zewnętrznych połączeń bądź czujników są tego idealnym przykładem. Według rozmaitych informacji podawanych na początku roku Lenovo od dłuższego czasu pracowało nad jednym z takich urządzeń. Docelowo miałyby one za zadanie konkurować z najpopularniejszymi obecnie rozwiązaniami dostępnymi na rynku.

Gogle VR Mirage Solo są już dostępne w oficjalnym sklepie Lenovo

W odróżnieniu od klasycznych zestawów Daydream, Mirage Solo wykorzystuje wewnętrzne czujniki Worldsense, które pozwalają poruszać się tak jak użytkownik sobie tego zażyczy, bez zbędnych ograniczeń. Dodatkowo Lenovo potwierdziło opcję nagrywania w 360 stopniach. Pierwotnie podawano, że gogle trafią do sprzedaży dokładnie 11 maja, lecz jak wynika z informacji na oficjalnej stronie projektu Lenovo oraz Google postanowili nieco przyspieszyć ten czas uruchamiając opcję kupna już teraz. Główny pakiet zawierający gogle Mirage Solo kosztuje 399 dolarów. Co ciekawe wszystko odbyło się bez wielkich kampanii reklamowych czy promowania sprzętu w branżowych mediach. Miejmy nadzieję, iż ekspercie testy potwierdzą wysoką jakość gogli. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mirage Solo dostępne w oficjalnym sklepie Lenovo

 0