Młodzi inwestorzy płacą za kryptowaluty kartami kredytowymi i zaciągają pożyczki

Młodzi inwestorzy płacą za kryptowaluty kartami kredytowymi i zaciągają pożyczki

Nowe badania sugerują, że młodzi inwestorzy finansują inwestycje w kryptowaluty poprzez różnego rodzaju pożyczki. Dotyczy to zarówno kart kredytowych, pożyczek studenckich i innych, jak kredyty bankowe.

Interactive Investor, druga co do wielkości platforma inwestycji bezpośrednich w Wielkiej Brytanii przeprowadziła wśród 1000 dorosłych inwestorów w wieku od 18 do 29 lat ankietę, która wykazała, że aż połowa inwestujących w Bitcoiny zadłużyła się, aby sfinansować swoje inwestycje. Spośród nich 23% korzystało z karty kredytowej, 17% z kredytu studenckiego, a 16% z innego rodzaju kredytu. 27% respondentów, którzy inwestują w Dogecoiny przyznało się do korzystania w tym celu z karty kredytowej, 17% stwierdziło, że skorzystało z kredytu studenckiego, a 12% wskazało inny rodzaj pożyczki w przypadku tej kryptowaluty.

Z ankiety przeprowadzonej wśród inwestorów w wieku do 29 lat wynika, że aż połowa inwestujących w Bitcoiny zaciąga w tym celu różne pożyczki.

Sondaż Interactive Investor nie daje niestety żadnych informacji na temat tego, jak inwestorzy poradzili sobie długami związanymi z kryptowalutami, ale duże wahania na rynku sugerują, że przynajmniej niektórzy z nich mogli mieć z tym problem. "Młodzi dorośli korzystający z kart kredytowych, pożyczek studenckich i innych form zadłużenia w celu inwestowania to niepokojący trend" – powiedział Myron Jobson, działacz na rzecz finansów osobistych w Interactive Investor. "Nigdy nie zalecamy korzystania z karty kredytowej do finansowania inwestycji". Wszelkie możliwe konsekwencje "nie jest tego warte".

Ankieta Interactive Investors wykazała, że ​​prawie połowa inwestorów z pokolenia Z i późnego pokolenia milenialsów po raz pierwszy próbowała swoich sił w inwestowaniu właśnie za pośrednictwem kryptowalut. Prawie połowa (45%) osób w wieku od 18 do 29 lat stwierdziła, że ​​ich pierwszą inwestycją była kryptowaluta. To ponad dwukrotnie więcej niż ilość osób, które pierwszych inwestycji dokonywały za pośrednictwem funduszy (23%).

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Młodzi inwestorzy płacą za kryptowaluty kartami kredytowymi i zaciągają pożyczki

 0