MMO w świecie Władcy Pierścieni – otwarta beta dopiero w 2023 roku?

MMO w świecie Władcy Pierścieni – otwarta beta dopiero w 2023 roku?

Nie od dzisiaj wiadomo, że Amazon Game Studios – we współpracy z Athlon Games - pracuje nad grą MMO w świecie Władcy Pierścieni. Pierwsze informacje na temat produkcji pojawiły się już we wrześniu 2018 roku, ale pomimo upływu ponad 2 lat nadal niewiele wiemy na temat tego tytułu. Twórcy, póki co, zdradzili jedynie, że bazuje on nie na filmach Petera Jacksona, a na powieściach J.R.R. Tolkiena i przedstawiona w nim historia będzie dziać się na wiele lat przed wydarzeniami z książek. W trakcie rozgrywki mamy poznać krainy oraz istoty, które nie pojawiały się we wcześniejszych dziełach z tego uniwersum, w tym w samym Władcy Pierścieni i Hobbicie. No i będzie to produkcja free-to-play. Dobra informacja jest taka, że z gry w końcu spadła zasłona milczenia i na jaw wyszło kilka ciekawych informacji. Zła wiadomość jest taka, że na grę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Właśnie poznaliśmy prawdopodobne plany związane z grą MMO w świecie Lord of the Rings.

Władca Pierścieni - Smeagol

Gra tworzona jest przez Amazon Game Studios oraz Athlon Games, które z kolei należy do firmy Leyou. Niedawno chińskie Tencent wykupiło Leyou i tym samym Athlon Games i prawdopodobnie dlatego na stronie dewelopera pojawiło się kilka ciekawych dokumentów, z których możemy dowiedzieć się nowych rzeczy na temat MMO w świecie Władcy Pierścieni. Zdecydowanie najważniejszą informacją są dokładne plany, które zdradzają, kiedy może pojawić się najpierw zamknięta, a potem otwarta beta gry. Po pierwsze, według dokumentów w pełni grywalny prototyp ma być gotowy na 1 czerwca 2021 roku. Prace nad nim mają potrwać jeszcze przez ponad rok, bowiem pierwsza wersja beta (zamknięta) miałaby zostać udostępniona graczom dopiero 30 września 2022 roku. Z kolei otwarta wersja beta planowana jest na 1 stycznia 2023 roku. To jasny sygnał, że miłośnicy uniwersum muszą uzbroić się w cierpliwość.

Musicie jednak pamiętać, że są to terminy, które prawdopodobnie były zakładane przez twórców wiele miesięcy temu, być może nawet jeszcze przed pandemią koronawirusa. Od tamtego czasu wiele mogło się zmienić, włącznie z kluczowymi założeniami produkcji. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy założyć, że plany znacząco się opóźniły i otwarta beta nie zostanie udostępniona nawet w styczniu 2023 roku. A nawet jeśli ten termin nadal jest obowiązujący, to nadal dzielą nad od niego ponad 2 lata, w trakcie których może dojść do kolejnych zmian i zawirowań, zmieniających ostateczne plany tak dewelopera, jak i wydawcy. Dlatego zalecam, aby nie podchodzić zbyt poważnie do tych rewelacji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MMO w świecie Władcy Pierścieni – otwarta beta dopiero w 2023 roku?

 0