Mobilne Diablo Immortal z dobrymi ocenami wśród pracowników Blizzarda. Wkrótce testy zewnętrzne

Mobilne Diablo Immortal z dobrymi ocenami wśród pracowników Blizzarda. Wkrótce testy zewnętrzne

Diablo Immortal zostało zapowiedziane jeszcze w 2018 roku, w trakcie BlizzConu. Wtedy najwięksi fani marki nie przyjęli najlepiej informacji o mobilnej wersji gry. Nie dlatego, że po prostu nie chcieli Diablo na smartfony i tablety (chociaż pewnie część nie chciała), a głównie dlatego, że zrobiono z tego główne wydarzenie całej imprezy. Zabrakło innych, ciekawych zapowiedzi w tym, chociażby, najmniejszej nawet wzmianki na temat Diablo IV. Na zapowiedź czwórki fani musieli poczekać do następnego roku. W międzyczasie wszyscy trochę zapomnieli o Diablo Immortal, a Blizzard w spokoju pracował nad grą mobilną. Dopiero teraz Daniel Alegre - prezydent Activision Blizzard i zarazem dyrektor operacyjny w firmie - w trakcie rozmowy z inwestorami podzielił się nowymi informacjami na temat gry mobilnej.

Daniel Alegre z Activision Blizzard zdradził nowe informacje na temat mobilnego Diablo Immortal.

Diablo Immortal

Z przekazanych przez Alegre informacji wynika, że gra w trzecim kwartale tego roku była już testowana wewnętrznie przez pracowników Activision Blizzard i spotkała się z bardzo przychylnymi opiniami. Co prawda nie znamy dokładnych szczegółów, ale budzi to pewnego rodzaju nadzieje, że mobilne Diablo może być ciekawym dodatkiem do portfolio serii. Dyrektor operacyjny zdradził też, że wkrótce powinny rozpocząć się testy zewnętrzne, które jeszcze lepiej pozwolą twórcom poznać zdanie graczy na temat produkcji. Te mają odbywać się regionalnie, więc szansę zapoznania się z Diablo Immortal może dostać całkiem spora grupa odbiorców. Alegre po raz kolejny potwierdził też, że w tym momencie Activision Blizzard pracuje nad kilkoma grami mobilnymi i Diablo jest tylko jedną z nich, ale to już wiedzieliśmy wcześniej.

Przyznam szczerze, że chociaż nie jestem wielkim fanem gier mobilnych, to Diablo Immortal jest jedną z produkcji, którą chętnie wypróbuję. Nie ma żadnych wątpliwości, że moment i sposób zapowiedzi były bardzo niefortunne, co zresztą było widać po reakcji graczy, ale przecież nie oznacza to, że będzie to gra zła. Jestem przekonany, że telefon czy tablet to platforma, na której mobilne Diablo może całkiem nieźle się prezentować i przynieść sporo frajdy. Pytanie brzmi - jak bardzo agresywny będzie system mikropłatności, bo nie mam żadnych wątpliwości, że będzie on w grze dostępny? Jeśli da się swobodnie grać bez wydawania prawdziwych pieniędzy, to już jest to połowa sukcesu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mobilne Diablo Immortal z dobrymi ocenami wśród pracowników Blizzarda. Wkrótce testy zewnętrzne

 0