Mobilna wersja Microsoft Edge cieszy się wyśmienitym zainteresowaniem

Mobilna wersja Microsoft Edge cieszy się wyśmienitym zainteresowaniem

Choć na komputerach pozostaje w tyle tak na Androidzie osiąga fenomenalny sukces. Patrząc na najświeższe statystyki Microsoft Edge przekracza kolejne niedostępne wcześniej dla siebie granice.

Internet Explorer jest dla wielu przeglądarką wręcz kultową. Jednak jej schyłek, do którego przyczynił się sam Microsoft forsując wraz z Windowsem 10 nowe rozwiązanie w postaci Edge, nadszedł już dawno. Właśnie wspomniany produkt miał zastąpić swego poprzednika i zdobyć serca starych fanów. Aktualnie ciężko stwierdzić, by ta bitwa była wygrana, albowiem jednym z liderów pozostaje, chociażby Chrome. Mimo wszystko gigant z Redmond nie może narzekać, gdyż jeszcze w grudniu ubiegłego roku Edge zdołał przebić magiczny pułap 1 mln pobrań z Google Play Store. Teraz przeglądarka w wydaniu na Androida kontynuuje tendencję wzrostową osiągając równe 5 milionów ściągnięć. Oczywiście dla wielu jest to dość zaskakujący rezultat, zwłaszcza na platformie mobilnej zdominowanej przez przeglądarkę Google.

Do tej pory mobilnego Microsoft Edge pobrało 5 milionów ludzi

Mobilna wersja Microsoft Edge cieszy się wyśmienitym zainteresowaniem

Jeżeli ów trend się utrzyma, to całkiem możliwe, że Edge przekroczy do końca bieżącego roku 10 milionów pobrań. Czynnikiem mogącym w znacznym stopniu przyczynić się do całego sukcesu jest fakt regularnych aktualizacji dostarczanych przez Microsoft. Do tego liczne grono osób chwali sobie płynność oraz interesujące elementy dostępne w Edge takie jak np. InPrivate (gwarantujący anonimowość podczas surfowania po sieci), QR Code Scanner i wyszukiwanie głosowe. Niestety przeglądarka dużo gorzej radzi sobie na desktopach, na których używa jej ledwie 4,26% użytkowników (dane pochodzące ze strony netmarketshar). Dla przykładu Chrome'a zainstalowało dokładnie 62,85% zaś wysłużonego Internet Explorera 11,82% ludzi.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mobilna wersja Microsoft Edge cieszy się wyśmienitym zainteresowaniem

 0