Mobilny AMD Radeon RX 570 w laptopach Samsunga?

Mobilny AMD Radeon RX 570 w laptopach Samsunga?

Targi CES 2017 już za nami, ale cały czas pojawiają się informacje na temat zaprezentowanych w Las Vegas sprzętów. Jedną z najciekawszych informacji wydaje się być ta o Radeonie RX 570, który ma być jedną z opcji w gamingowych laptopach Samsunga.

Na targach CES 2017 w Las Vegas Samsung zaprezentował nowe laptopy dla graczy z serii Odyssey. Normalnie nie byłoby to szczególnie ekscytujące wydarzenie, szczególnie dla polskiego użytkownika. Komputery nie będą dostępne w naszym kraju. Jednak w specyfikacji urządzeń pojawiła się wzmianka o nowej karcie graficzne – AMD Radeon RX 570.

AMD do tej pory nie zapowiedział oficjalnie żadnych kart graficznych z serii Radeon RX 500. Nawet nadchodzący model Vega najprawdopodobniej zostanie oznaczony jako Radeon RX 490. Czym zatem jest karta graficzna, która pojawiła się w specyfikacji laptopów Samsung Odyssey? Sprawa wydaje się tym bardziej ciekawa, że jest stawiana na równi z GTX 1070, więc powinna osiągać podobną wydajność. Co więcej, na zdjęciu widać, że dostępna będzie w dwóch wersjach – z 4 GB lub 8 GB pamięci VRAM.

Na ten moment nic nie wiemy na temat karty graficznej AMD Radeon RX 570, tym bardziej w wersji mobilnej. Może to być zupełnie nowy, jeszcze nie zapowiedziany układ. Z drugiej strony może to być po prostu RX 470 z celowo zmienioną nazwą na potrzeby komputerów przenośnych.

AMD Radeon RX 570

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mobilny AMD Radeon RX 570 w laptopach Samsunga?

 0