Aplikacja mObywatel wzbogaci się o kolejne funkcje, o których opowiedział wicepremier, minister cyfryzacji. Na zmiany musimy jednak poczekać do przyszłego roku, ale chyba będzie warto.
Od 2025 w mObywatelu zastrzeżemy dowód osobisty i paszport
W tym roku aplikacja mObywatel dostała różne funkcje, a następne są już w drodze. Zostanie dodana między innymi opcja zastrzeżenia dowodu osobistego i paszportu, jak również nowe legitymacje dla wybranych zawodów oraz grup społecznych. Od 2025 r. będzie można zgłosić też stłuczkę samochodową. O nowościach poinformował w piątek wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.
Od 2025 roku w aplikacji mObywatel będziemy mogli zastrzec dowód osobisty oraz paszport.
"W 2025 r. będziemy zmieniać mObywatela. Zmienimy jego dostępności, pojawią się nowe legitymacje dla różnych określonych grup i zawodów" - powiedział w piątek w Radiu Zet wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.
Wszystko to w 2025 roku. Warto przypomnieć, że mObywatel to rozbudowany program, dzięki któremu możemy potwierdzić swoją tożsamości bez konieczności posiadania przy sobie fizycznego dokumentu.
Od jakiegoś czasu zastrzeżemy również PESEL, co chronić ma nas np. przed oszustwami związanymi z pożyczkami. Blokadę zawsze da radę wycofać z poziomu programu.
Aplikacja mObywatel 2.0 oferuje m.in. mDowód, mPrawo Jazdy, historię pojazdu, punkty karne, legitymacje, w tym szkolną, studencką albo emeryta-rencisty.

Pokaż / Dodaj komentarze do: mObywatel szykuje rewolucję na rok 2025. W roli głównej dowody osobiste