Mod do Cyberpunk 2077 poprawia działanie NPC-ów na ulicy

Mod do Cyberpunk 2077 poprawia działanie NPC-ów na ulicy

Cyberpunk 2077 nie jest grą złą, a przynajmniej pod względem fabularnym czy stworzonych postaci. Historia wciąga, ciekawi, a poszczególne momenty zaskakują, wzruszają, a momentami wręcz przyprawiają o ciarki. Przepadłem w świecie Night City i chociaż doszedłem do momentu, w który gra poinformowała mnie o drodze bez powrotu, to nie zdecydowałem się na wykonanie tej misji, bo nie byłem gotowy, żeby pożegnać się z tym światem. Nieco gorzej wygląda to pod względem technicznym. Liczne bugi nie tylko psują immersję, czyli wczucie się w świat i bohaterów, ale potrafią wręcz uniemożliwić ukończenie niektórych misji, przez co konieczne jest wczytanie zapisu. Poza tym CP2077 wydaje się grą pod wieloma względami niedokończoną, co widać między innymi po zachowaniu NPC-ów na ulicach. Najnowszy mod do gry częściowo to poprawia.

Jeden z modów do Cyberpunk 2077 naprawia zachowanie NPC-ów na ulicach.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 ma wiele mankamentów i błędy to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Produkcja CD Projekt RED pod wieloma względami jest albo przestarzała, albo wręcz niedokończona. Weźmy na przykład sztuczną inteligencję, która odpowiada za poruszanie się NPC-ów w samochodach. Ta praktycznie nie istnieje. To samo tyczy się policjantów, którzy znikąd spamują się za plecami gracza, ale wystarczy odbiec na kilkaset metrów i gubią trop. Podobnie działają postacie niegrywalne, chodzące po ulicach Night City. Chociaż miasto wygląda na żywe i pełne ludzi, to w rzeczywistości poruszają się oni według schematów i w sposób całkowicie przewidywalny. Mod o nazwie Alternate Crowd Behavior nieco to poprawia. Chociaż ciężko nazwać to modem, bo to tak naprawdę niewielkie zmiany w pliku .ini. Pełna lista jest dość długa, ale ostatecznym celem jest poprawia poruszania NPC-ów.

Mod wpływa między innymi na: dystans wykrywania przeszkód przez NPC-ów, prawdopodobieństwo znikania NPC-ów gdy znajdują się poza polem widzenia, zmniejszenie bezpiecznej strefy wokół postaci, dzięki czemu mogą bliżej do siebie podchodzić, zwiększenie dystansu wymijania postaci sterowanej przez gracza czy też zwiększenie maksymalnej liczby przechodniów na ulicach. To wszystko ma sprawiać, że NPC zachowują się bardziej naturalne, przez co ulice Night City prezentują się żywiej i bardziej autentycznie. Modyfikację możecie pobrać ze strony NexusMods.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mod do Cyberpunk 2077 poprawia działanie NPC-ów na ulicy

 0