Moder zmniejszył konsolę Wii do rozmiaru talii kart

Moder zmniejszył konsolę Wii do rozmiaru talii kart

Zmniejszanie popularnych konsol do gier od dawna jest popularną rozrywką moderów. Niektórzy spędzili lata, konkurując o stworzenie najmniejszej działającej konsoli Nintendo Wii. Najnowszy kandydat mierzy zaledwie tyle, ile talia kart i zachowuje funkcjonalność oryginalnej maszyny, z wyjątkiem obsługi dysków fizycznych.

Modder James „loopj” Smith przedstawił niedawno w pełni funkcjonalną konsolę Wii, która z łatwością mieści się w kieszeni koszuli. Kompletny przewodnik montażu jest dostępny w GitHub, ale wymaga zaawansowanych umiejętności przycinania płyty głównej, lutowania i montażu PCB, dlatego poradnik skierowany jest do doświadczonych użytkowników. 

Miniaturowe Wii, nazwane Short Stack, stanowi około siedem i pół procent objętości oryginalnej konsoli Nintendo.

Miniaturowe Wii, nazwane Short Stack, stanowi około siedem i pół procent objętości oryginalnej konsoli Nintendo. Smith uprościł płytę główną systemu, zastępując oryginalny układ zasilania, moduły USB, Bluetooth i porty kontrolera GameCube mniejszymi zamiennikami. Pozostała oryginalna płyta główna, zawierająca procesor, kartę graficzną, pamięć RAM i pamięć flash, ma wymiary zaledwie 62 na 62 mm.

900

Inne funkcje, w tym źródło sygnału wideo i diody statusu, wykorzystują customowe płytki PCB, aby zaoszczędzić miejsce. Smith zastąpił także gniazdo kart SD portem microSD. Godnym uwagi dodatkiem jest obsługa HDMI, której brakowało w oryginalnym Wii. Najdziwniejszą zmianą jest konwersja złącza kontrolera GameCube na znacznie mniejsze wtyki słuchawkowe TRRS. Chłodzenie odbywa się za pomocą małego 5 V wentylatora i niestandardowego radiatora wyciętego z aluminium lub miedzi.

Specjalnie zaprojektowana obudowa wydrukowana w 3D jest mocowana za pomocą śrub M2.5 i M1.2, dokładnie odtwarzając oryginalny wygląd Wii ze wszystkimi przyciskami na panelu przednim. Smith zachował także wlot na płyty podświetlany diodami LED, mimo że system jest znacznie mniejszy niż najmniejszy dysk optyczny.

W rezultacie otrzymaliśmy najmniejszy wariant konsoli Wii na świecie, który jest nieco mniejszy niż Wii Nano czy przenośny Kill Mii. Loopj przyznaje jednak, że możliwa jest jeszcze mniejsza płyta główna o wymiarach 52 na 52 mm, co prawdopodobnie zmniejszy objętość o 25 lub 30 procent, więc rekord Short Stack może nie utrzymać się długo.

Tego typu projekty ostatnimi czasy są bardzo modne wśród moderów. Na początku tego miesiąca ktoś zbudował przenośną wersję oryginalnego PlayStation w kształcie rzadkiego kontrolera dla tej konsoli. Jeszcze dziwniejsza jest konsola NES umieszczona w kartridżu, która po włożeniu do oryginalnego NES-a działa również jako gra. 

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Moder zmniejszył konsolę Wii do rozmiaru talii kart

 0