Modern Keyboard, nowa klawiatura Microsoftu z czytnikiem linii papilarnych

Modern Keyboard, nowa klawiatura Microsoftu z czytnikiem linii papilarnych

Microsoft od dawna zajmuje się tworzeniem urządzeń peryferyjnych do PC-tów. Ich najnowszym produktem jest Modern Keyboard, klawiatura z czytnikiem linii papilarnych.

Urządzenie jest następcą wydanego zaledwie trzy miesiące temu Surface Keyboard i w zasadzie wygląda identycznie co jego poprzednik. Jego korpus wykonany jest z aluminium, co zapewnia zdaniem producenta niesamowitą wytrzymałość. Jest to klawiatura w stylu wyspowym (chiclet) a'la Apple, która dodatkowo wyposażona jest w czytnik linii papilarnych, umieszczony pomiędzy klawiszami Alt i Ctrl, co nie powinno przeszkadzać w pisaniu. Naturalnie wspiera także technologię Windows Hello. Klawiatura jest kompatybilna z Windows 8, 8.1, 10, a także Windows 10 Mobile, Android i macOS. Naturalnie Microsoft poleca ją także do Surface Laptopa, Pro oraz Studio.

Modern Keyboard ukazuje się 3 miesiące po Surface Keyboard - decyzja ta może się nie spodobać dotychczasowym nabywcom.

Modern Keyboard, w odróżnieniu od kuzyna sygnowanego marką Surface, można używać przewodowo oraz przez Bluetooth (4.0 bądź wyższy). Przy pierwszym podłączeniu przez kabel akcesorium automatycznie paruje się z komputerem. Urządzenie wymaga dwóch baterii AAA. Uzupełnieniem Modern Keyboard jest naturalnie gryzoń z tej samej serii - Modern Mouse. Niestety nie ma jeszcze na jego temat żadnych informacji, oprócz tego, że wkrótce obydwa akcesoria będą dostępne. Wiadomo także, że klawiatura kosztować ma 130 USD, natomiast mysz - 50 USD, co jest typowe dla produktów Microsoftu, które starają się wyróżniać ciekawą ergonomią, choć niekoniecznie przeznaczone są dla masowego odbiorcy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Modern Keyboard, nowa klawiatura Microsoftu z czytnikiem linii papilarnych

 0