Modern Warfare 3 i Warzone ze wzrostem liczby cheaterów. Activision banuje kolejne konta

Modern Warfare 3 i Warzone ze wzrostem liczby cheaterów. Activision banuje kolejne konta

Activision Blizzard aktywnie walczy z cheaterami w Call of Duty i przeprowadziło kolejną falę banów wymierzoną w oszustów. Jest to reakcja na wzrost liczby raportów od użytkowników, którzy zgłaszali przypadki oszustw w Modern Warfare 3 oraz Warzone.

Activision Blizzard w połowie lutego w ciągu pięciu dni zbanował ponad 6000 kont za oszukiwanie w Call of Duty. Dodatkowo, aby zaradzić ostatnim problemom, Activision wyłączyło kod gry dla ograniczonych czasowo korzyści, takich jak superszybkość, i obecnie testuje dodatkowe aktualizacje zabezpieczeń. „W ramach bieżących aktualizacji zabezpieczeń pojedynczy system telemetryczny został w weekend wyłączony w celu przeprowadzenia aktualizacji. Ta akcja spowodowała, iż cheaterzy byli przekonani, że RICOCHET Anti-Cheat jest offline. Nie był” – stwierdzono.

W połowie lutego Activision Blizzard zablokował ponad 6000 kont za oszukiwanie w Call of Duty.

Można powiedzieć, że deweloperzy tym krokiem wprowadzili oszustów w skuteczną pułapkę. „W wyniku monitorowania aktywności w weekend i celowej reaktywacji ulepszonego systemu #TeamRICOCHET był w stanie zidentyfikować i zablokować ponad 6000 kont za oszukiwanie i hakowanie w okresie od 16 do 20 lutego. Nasz zespół nadal pracuje nad aktualizacjami zabezpieczeń dotyczącymi problemów w różnych trybach Call of Duty: Warzone i Modern Warfare 3”.

Cóż nie da się całkowicie wyeliminować cheaterów z gier sieciowych mimo stosowania różnych technik. A trzeba przyznać, że Activision stosuje poza klasycznym banowaniem różny system karania oszustów od odebrania im broni w grze po uczynienie niewrażliwych na obrażenia przeciwników.

Nowy sezon w MW3 i Warzone wystartował jakiś czas temu. Wprowadzono trzy zupełnie nowe mapy dla wielu graczy 6 na 6, nową mapę Wojny, kolejną misję fabularną Zombie, powrót mapy Resurgence Fortune’s Keep w Warzone i crossover Walking Dead.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Modern Warfare 3 i Warzone ze wzrostem liczby cheaterów. Activision banuje kolejne konta

 0