Molestowanie seksualne w Electronic Arts. Pomimo dowodów, firma zamiata sprawę pod dywan

Molestowanie seksualne w Electronic Arts. Pomimo dowodów, firma zamiata sprawę pod dywan

Jak donosi Robert Bowling, Electronic Arts przez ostatnie 2,5 miesiąca prowadziło dochodzenie w sprawie molestowania seksualnego swoich pracownic, przez dwóch wysokich rangą pracowników. Pomimo dowodów, sprawę zamieciono pod dywan.

Rober Bowling może być znany starszym graczom Call of Duty (Call of Duty 4, Modenr Warfare 2 i 3), kiedy był osobą odpowiedzialną za kontakt ze społecznością pod pseudonimem fourzerotwo, a później założył własne studio gier. To właśnie on stara się nagłośnić co się obecnie dzieje w Electronic Arts, będąc blisko jednej z poszkodowanych osób, jednocześnie będąc naocznym świadkiem wydarzeń. Bowling ujawnia, że firma przez ostatnie 2,5 miesiąca prowadziła wewnętrzne dochodzenie w sprawie niewłaściwego zachowania na tle seksualnym. Obwiniani o całą sprawę to: Jordan Adams – dyrektor ds. deweloperów PlantsvsZombies oraz Matthew Angeleri – Dyrektor ds. Partnerstw EAX.

Robert Bowling, osoba znana graczom Call of Duty, informuje o sprawie molestowania seksualnego w EA. Firma zamiast sprawę pod dywan, twierdząc, że ma związane ręce.

Jordan Adams miał nawiązywać rozmowy wideo ze swoimi pracownicami, posuwając się do sprośnych zachowań wobec siebie (co w kodeksie karnym USA może oznaczać również obnażanie i inne czyny lubieżne). Wysyłał także swoim współpracownikom filmy pornograficzne, a następnie odwoływał się do nich w rozmowach na EA Slack.

Matthew Angeleri zaprosił swoje współpracowniczki, aby zatrzymały się w jego domu wraz z nim i jego żoną podczas wizyty w Vegas, oferując im darmowe zakwaterowanie. Następnie molestował je seksualnie oraz publikował filmy, na których dokonywał sprośnych czynów.

Niestety, ponieważ te filmy i rozmowy miały miejsce poza platformami roboczymi, a dwaj mężczyźni powyżej powiedzieli „ona tego chciała”. Electronic Arts oficjalnie twierdzi, że ma związane ręce, ale jak podkreśla sam Bowling: "Jako partner ofiary i świadek mam wolne ręce i mam duży zasięg". 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Molestowanie seksualne w Electronic Arts. Pomimo dowodów, firma zamiata sprawę pod dywan

 0