Monitor 4K podłączany przez złącze USB typu C

Monitor 4K podłączany przez złącze USB typu C

Jeszcze w bieżącym miesiącu do sklepów powinien trafić LG 27UD88-W, czyli 27-calowy monitor 4K z matrycą IPS, który może pochwalić się dość niecodziennym sposobem komunikacji z jednostką centralną. Poza klasycznym pakietem wejść obrazu, składającym się ze złącz HDMI 2.0 oraz DisplayPort 1.2, producent przewidział również możliwość podłączenia wyświetlacza za pomocą USB 3.0 typu C. Co ciekawe, wspomniane gniazdo pozwala nie tylko na transmisję sygnału wideo, ale także symultaniczne ładowanie urządzenia mobilnego.

Częstotliwość odświeżania matrycy wynosi standardowe 60 Hz, co w kontekście wysokiej rozdzielczości natywnej nie powinno dziwić, ale ukłonem w stronę graczy jest obecność techniki dynamicznej synchronizacji AMD FreeSync. Niemniej LG znacznie bardziej akcentuje robocze ambicje prezentowanego sprzętu i tak oto w specyfikacji można znaleźć informacje o 99-procentowym pokryciu przestrzeni RGB, 10-bitowym kolorze (8-bit + A-FRC) i znajdującym się w zestawie oprogramowaniu wspierającym proces kalibracji, którego działanie jest ponoć ściśle powiązane z funkcjami OSD - cokolwiek to nie oznacza. 

Ponadto model 27UD88-W cechuje się czasem reakcji na poziomie 5 ms dla skali GTG, kontrastem rzeczywistym 1000:1, maksymalną jasnością równą 350 kandeli, szerokimi kątami widzenia i brakiem obecności modułu PWM. To ostatnie rozwiązuje oczywiście problem migotania w pełnym zakresie regulacji.

Sugerowana cena monitora na rynek amerykański wynosi $699,99.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Monitor 4K podłączany przez złącze USB typu C

 0