Monitor Apple Pro Display XDR można czyścić wyłącznie oryginalną szmatką

Monitor Apple Pro Display XDR można czyścić wyłącznie oryginalną szmatką

Niezwykle wysokiej jakości i niewiarygodnie drogi Apple Pro Display XDR jest już oficjalnie w sprzedaży. Jeśli jednak chcecie mieć najlepszą wersję ze szkłem nanostrukturalnym, dostaniecie rachunek na bagatela... 27999 zł. Należy jednak zachować ostrożność podczas czyszczenia wyświetlacza, ponieważ Apple twierdzi, że w tym celu można używać jedynie oryginalnej szmatki, aby uniknąć uszkodzenia powłoki ekranu. Kurz i smugi w naturalny sposób pojawiają się na ekranach. Apple zaleca klientom, aby "nigdy nie używali żadnych innych ściereczek" do czyszczenia, oprócz suchej szmatki  dostarczanej z wyświetlaczem. Jeśli klient zgubi tę szmatkę, może skontaktować się z Apple w sprawie wymiany, ale może to zrobić tylko przez obsługę klienta, nie wiadomo jednak jaka będzie cena takiej wymiany Biorąc pod uwagę, że podstawa Pro Display XDR kosztuje około 4000 zł, a mocowanie VESA kosztuje 2000 zł, kawałek materiału prawdopodobnie kosztuje więcej, niż ktokolwiek by mógł podejrzewać.

Apple twierdzi, że Monitor Pro Display XDR można czyścić wyłącznie specjalną oryginalną ściereczką. Obstawiacie, że ile Apple sobie będzie liczyć za kawałek szmatki? ;)

To jednak nie wszystko, bo prócz wymogu korzystania z oryginalnej ściereczki, nie należy używać wody ani żadnych innych płynów do czyszczenia ekranu ze szkłem nanostrukturalnym. Jednak jeśli chodzi o czyszczenie ściereczki, należy użyć mydła i wody, dokładnie spłukać, a następnie pozostawić do wyschnięcia na powietrzu przez co najmniej 24 godziny. Apple podaje, że dzięki zastosowaniu nano struktury, możliwe jest usuwanie refleksów i  odbić, zachowuje niezbędną jasność i kontrast, bez zniekształcania przy tym odwzorowania kolorów.

"Zwykły" monitor, który przy okazji jest sporo tańszy (23999 zł) można czyścić już w tradycyjny sposób. Zwykłe szkło można czyścić najzwyklejszą mikrofibrą z dodatkiem wody, dzięki czemu nie trzeba korzystać ze specjalnych materiałów, czyniąc zwykłą codzienną obsługę monitora dużo prostszą. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Monitor Apple Pro Display XDR można czyścić wyłącznie oryginalną szmatką

 0