Monster Hunter World najlepiej sprzedającym się tytułem w historii Capcom

Monster Hunter World najlepiej sprzedającym się tytułem w historii Capcom

Nikt chyba już nie zaprzeczy, że Monster Hunter World to tytuł, który osiągnął niesamowity sukces. Około 3 tygodnie temu tytuł ten świętował 6 milionów sprzedanych egzemplarzy, by teraz pobić ten wynik o kolejne 1,5 miliona.

Monster Hunter World świetnie się sprzedaje i według najświeższych statystyk, gra ta osiągnęła już pułap 7,5 miliona sprzedanych kopii na całym świecie, jednocześnie stając się najlepiej sprzedającą się produkcja w całej historii Capcom. Wyniki te obejmują wszelkie formy dystrybucji, czyli w tej liczbie zawierają się sprzedane zarówno wersje pudełkowe jak i cyfrowe. Co więcej, wiemy teraz, że cała seria Monster Huner rozeszła się już łącznie w nakładzie 48 milionów kopii. Wyniki takie są tym bardziej imponujące, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że seria ta dostępna jest tylko i wyłącznie na konsole. Co prawda prace nad przeniesieniem Monster Hunter World na komputery PC trwają, jednak tytuł ten pecetowi gracze będą mogli sprawdzić dopiero jesienią.

Monster Huner World to świetna gra z gatunku RPG, którą za kilka miesięcy sprawdzą również użytkownicy PC

W samej Japonii tytuł ten rozszedł się w ilości niemal 1,9 miliona kopii i to jedynie w wersji na PlayStation 4, co patrząc na specyfikę tamtejszego rynku, jest wynikiem imponującym. Wiele osób dopytuje producenta ponadto o stworzenie Monster Hunter World na Nintendo Switch. Jedną z takich osób jest nawet Adam Boyes, CEO  Iron Galaxy, który poprosił Capcom o możliwość dokonania przeniesienia gry na konsolę Nintendo. Niestety według producenta, Nintendo Switch niesie ze sobą ograniczenia, które nie pozwalają na wydanie Monster Hunter World na tej platformie. Monster Huner jest obecne na rynku od 2004 roku, kiedy to pierwsza odsłona serii została wydana na PlayStation 2.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Monster Hunter World najlepiej sprzedającym się tytułem w historii Capcom

 0